Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-02-15 11:11
iz / jasnagora.com

Rozpoczął się postulat dla braci w paulińskim zakonie

Jest taki dzień w życiu każdej wspólnoty zakonnej, w którym w sposób szczególny dziękuje się Bogu za dar powołań i za konsekrację zakonną. Jest to dzień, w którym nowi kandydaci do życia zakonnego przekraczają furtę zakonną.

Autor/źródło: pixabay

W naszej paulińskiej wspólnocie takim dniem był 13 lutego. W tym dni pięciu młodych mężczyzn zjechało się z różnych części Polski, aby rozpocząć postulat w Zakonie Paulinów.

1. Piotr Kozak – Olszany k/Strzegomia

2. Patryk Targowski – Błotnik k/Cedry Wielkie

3. Krystian Rygielski – Police

4. Dawid Płachta – Tychy

5. Adrian Szczygłowksi - Sosnowiec


Postulat jest okresem wstępnej próby i stopniowego przystosowania do paulińskiego życia. Celem postulatu jest poznanie przez kandydatów do życia zakonnego, jego istotnych wartości oraz stawianych przez nie wymagań, a także rozeznanie przez wspólnotę zakonną zdolności kandydata do podjęcia życia zakonnego. Wpatrując się w przykład Chrystusa, Jego Matki i św. Józefa w Nazarecie kandydaci mogą poprzez różne posługi naśladować Ich życie pełne trudu i uświęcać ten czas modlitwą, ciszą i kontemplacją. Postulat kandydaci do stanu brackiego odbywają na Jasnej Górze. Po ukończeniu postulatu, 17 lipca, bracia postulanci rozpoczną półtoramiesięczny prenowicjat w Krakowie wraz z kandydatami do klerykatu, a następnie dwuletni nowicjat w Leśniowie, po nim składają pierwsze śluby zakonne.


Prefektem postulatu, czyli opiekunem braci postulantów jest o. Tomasz Leśniewski. Ojca Tomasza oraz braci rozpoczynających swoją przygodę z Zakonem polecamy Maryi, Matce i szczególnej opiekunce naszego paulińskiego Zakonu. Niech przy Jej boku nasi kandydaci wzrastają w łasce u Boga i u ludzi.


o. Andrzej Grad

Referent ds. powołań


ul. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa

+48 34 377 72 03; +48 501 360 143


zobacz:


- www.powolania.paulini.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: powołania, Paulini