Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-14 17:00
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Rosja: „Kobiety za życiem” przeciwko aborcji

W dzień św. Walentego w Rosji podjęto międzyregionalną akcję w obronie życia dzieci nienarodzonych. Zorganizował ją ruch „Kobiety za życiem”.

Autor/źródło: pixabay

Przewodnicząca ruchu „Kobiety za życiem” Natalia Moskwitina podkreśliła, że celem akcji jest uświadomienie Rosjanom zła, jakie niesie ze sobą aborcja, która wcale nie jest prawem, jakiego można żądać od ustawodawcy w imię ideałów demokratycznych. Moskwitina powiedziała, że często narzucany jest fałszywy pogląd, według którego aborcja nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń i pozostaje wolnym wyborem każdej kobiety. Niestety, jak zaznaczyła, aborcja na życzenie „nie jest podobna do życzenia spożycia lodów, ale raczej do rozpaczliwej próby odgryzienia sobie łapy przez zwierzę, które wpadło we wnyki”.

Akcja protestacyjna rozpoczęła się w godzinach porannych lokalnego czasu poszczególnych regionów Rosji. Zaangażowało się ponad tysiąc osób, które chciały uświadomić władzom i mediom, że w Rosji są kobiety podchodzące do aborcji nie jako do wolnego, demokratycznego wyboru, ale jako do ogromnego zła. Natalia Moskwitina uważa, że kiedy aborcję odrzuci większość społeczeństwa, a życie nienarodzonych dzieci będzie chronione prawem, to dopiero wtedy demokracja w Rosji stanie się faktem.

W. Raiter, Moskwa/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-14 15:20:10
miniaturka

Sekretarz Generalny Episkopatu: Jesteśmy misjonarzami na mocy chrztu

– Słowa skierowane do apostołów przed dwoma tysiącami lat niezmiennie dotyczą dziś każdego z nas, niezależnie czy żyjemy w Polsce, czy pojedziemy do innego kraju, bo każdy chrześcijanin na mocy chrztu świętego jest powołany do tego, aby świadczyć o Chrystusie – mówił bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP do uczestników uroczystej Mszy św. z okazji święta Cyryla i Metodego.
2017-02-14 15:50:49
miniaturka

Warszawa: Obrady Rady Prawnej Episkopatu

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie 13 lutego obradowała Rada Prawna pod kierunkiem jej przewodniczącego ks. bpa Ryszarda Kasyny.
2017-02-14 16:11:20
miniaturka

Caritas: Spotkanie dla osób opiekujących się chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi

Caritas Polska zaprasza na spotkanie dla osób opiekujących się chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi. Celem spotkania jest pomoc w wypełnianiu codziennych zadań – proponujemy Państwu konkretną pomoc duchową, psychologiczną, socjalną, opiekuńczą i doradczą.
2017-02-14 17:26:35
miniaturka

Papież na Mszy: odwaga, modlitwa i pokora głosicieli Słowa

Odwaga, modlitwa i pokora to trzy cechy wyróżniające wielkich głosicieli Słowa, którzy przyczynili się do wzrostu Kościoła na świecie jako jego misjonarze – tak mówił Papież na porannej Mszy, odnosząc się do postaci patronów dzisiejszego dnia, świętych Cyryla i Metodego.
2017-02-14 18:25:16
miniaturka

Watykan w ONZ: nie dawać terrorystom niszczycielskiej broni

„Niekończąca się litania ataków terrorystycznych na miasta i wioski stale przypomina nam, że jest to zagrożenie dla ludności cywilnej” – powiedział 13 lutego watykański przedstawiciel w nowojorskiej siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych.
2017-02-14 18:31:50
miniaturka

Pakistan: 13 osób zginęło w zamachu w Lahaurze

13 osób zmarło, a 85 zostało rannych wskutek wybuchu bomby w Lahaurze, stolicy pakistańskiego Pendżabu.