Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-14 11:32
iz / KAI

Franciszkanin wydał płytę z muzyką do modlitwy różańcowej

Płytę „Tobie” m.in. z muzyką do modlitwy różańcowej wydał właśnie franciszkanin o. Łukasz Buksa. To dar zakonnika dla Maryi za jego powołanie a także odpowiedź na wiele próśb od ludzi.

Autor/źródło: pixabay

„Jestem niezmiernie wdzięczny Panu Bogu za to, co robi, ale jestem też wdzięczny Matce za to, że spod Jej skrzydeł wyszedłem, bo moje powołanie wzrastało również przy sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych – mówi o. Łukasz Buksa OFM, który wydał właśnie maryjną płytę „Tobie”. – To jest dar, który z serca składam, wdzięczny za powołanie, ale też w trosce o moje powołanie, które zawierzam Maryi” – dodaje franciszkanin.


Modlitwa różańcowa skomponowana przez o. Buksę dostępna jest na płycie „Tobie” a także na kanale franciszkanina w serwisie YouTube. Każda z pięciu tajemnic ma nieco inny muzyczny charakter. Poszczególne tajemnice nie są zapowiadane, żeby nagranie służyło do modlitwy przy każdej części różańca. „To wszystko ma służyć temu, żeby w sobie bardziej pogłębiać wstawiennictwo Boga przez wstawiennictwo Matki” – mówi o. Buksa.


Na płycie „Tobie” obok modlitwy różańcowej znajduje się także pieśń „Piękna Matka” oraz konferencja o tym po co i jak się modlić.


Płyta z nagraniem modlitwy różańcowej to kolejne modlitewne dzieło o. Łukasza Buksy. W Roku Miłosierdzia wydał płytę z muzyką do Koronki do Bożego Miłosierdzia. Jest także odpowiedzią na liczne prośby, które o. Buksa otrzymywał, aby taką modlitwę nagrać. „Życzę każdemu z was, żebyście znaleźli czas, żeby Maryi dziękować i przez wstawiennictwo Maryi prosić o potrzebne łaski dla każdego – Ona, jako dobra Matka, nie pozostawi tego, tylko będzie nam dawać. Będzie zawracać głowę Swojemu Synowi” – mówi o. Buksa.


Płyta o. Buksy wpisuje się w maryjne rocznice obchodzone w tym roku w Kościele – 100. rocznicę objawień w Fatimie i 300. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Franciszkanin od blisko dwudziestu lat regularnie odwiedza Jasną Górę jako przewodnik pieszej pielgrzymki.


„Ile razy przychodzę do tej kaplicy, patrzę w ten obraz, po tych trudach pielgrzymowania. Zawsze obiecywałem: skomponuję jeszcze coś dla Ciebie. Teraz pojadę i zostawię Jej płytę: masz Mamo – to w prezencie dla Ciebie” – mówi o. Buksa i dodaje, że to także dar dla jego mamy – dowód wdzięczności za to, „że nie wątpiła, nie rezygnowała, tylko pomagała i towarzyszy”.


Dniem premiery płyty „Tobie” był 11 lutego – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.


O. Łukasz Buksa OFM w Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie jest odpowiedzialny za referat młodzieżowo-powołaniowy. W czasie Światowych Dni Młodzieży z ramienia zakonu był zaangażowany w przygotowania młodzieży franciszkańskiej.


O. Buksa jest też rekolekcjonistą, autorem tekstów, wokalistą i instruktorem snowboardu. Prowadzi m.in. autorski cykl muzyczno-słownych konferencji ewangelizacyjnych dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej pn. „Obudź się! Możesz więcej!”.

pra / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy