Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-02-13 16:04
Piotr Drożdżewicz

„Szkoła Modlitwy” - rekolekcje ks. Krzysztofa Kralki SAC w Sokółce

W dniach 10-12 lutego w Sokółce odbyły się rekolekcje „Szkoła modlitwy”, które zgromadziły około 600 osób. Wygłosił je ks. Krzysztof Kralka SAC, dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i moderator generalny Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

Uczestnicy rekolekcji pochylali się nad tematem modlitwy – jej istotą, celem i formami. Poznali pokusy i przeszkody, z którymi mierzy się człowiek próbujący pogłębić swą relację z Bogiem. Głoszący wyjaśnił poszczególne etapy modlitewnego życia chrześcijanina, a także wskazał drogę  jego rozwoju. Szczególnie wiele uwagi poświęcił Eucharystii, którą ukazał jako modlitwę paschalną, stanowiącą źródło i szczyt życia Kościoła i jego dzieci.

Rekolekcje nie były jednak jedynie czasem wzrastania intelektualnego, lecz przede wszystkim doświadczenia modlitwy w różnych formach: osobistej, wspólnotowej, modlitwy ciszy, modlitwy o uzdrowienie duchowe i fizyczne, adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnej Eucharystii. „Szkoła modlitwy” stanowiła okazję do duchowego wzrostu, zwłaszcza że część modlitw odbywała się w sokólskiej Kolegiacie, gdzie Bóg uczynił niezwykły znak swojej żywej obecności w Eucharystii.

W sobotę, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorych, ks. Krzysztof Kralka SAC odprawił Mszę świętą w intencji chorych i cierpiących, po której nastąpiła modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Zgromadziła ona wielu wiernych z naszej archidiecezji, a Bóg objawiał swą miłość i troskę w licznych uzdrowieniach.

Rekolekcje zakończyły się w niedzielę wspólną Eucharystią w sokólskiej Kolegiacie, której przewodniczył ks. abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki.

„Szkoła modlitwy” odbyła się na hali sportowej Zespołu Szkół w Sokółce. Jej organizatorem była wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” przy parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, którą prowadzi ks. Michał Urban.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: rekolekcje, Przyjaciele Oblubieńca, wspólnota, Szkoła modlitwy, Ks. Krzysztof Kralka SAC, Kralka, PSNE, Sokółka