Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-13 16:04
Piotr Drożdżewicz

„Szkoła Modlitwy” - rekolekcje ks. Krzysztofa Kralki SAC w Sokółce

W dniach 10-12 lutego w Sokółce odbyły się rekolekcje „Szkoła modlitwy”, które zgromadziły około 600 osób. Wygłosił je ks. Krzysztof Kralka SAC, dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i moderator generalny Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

Uczestnicy rekolekcji pochylali się nad tematem modlitwy – jej istotą, celem i formami. Poznali pokusy i przeszkody, z którymi mierzy się człowiek próbujący pogłębić swą relację z Bogiem. Głoszący wyjaśnił poszczególne etapy modlitewnego życia chrześcijanina, a także wskazał drogę  jego rozwoju. Szczególnie wiele uwagi poświęcił Eucharystii, którą ukazał jako modlitwę paschalną, stanowiącą źródło i szczyt życia Kościoła i jego dzieci.

Rekolekcje nie były jednak jedynie czasem wzrastania intelektualnego, lecz przede wszystkim doświadczenia modlitwy w różnych formach: osobistej, wspólnotowej, modlitwy ciszy, modlitwy o uzdrowienie duchowe i fizyczne, adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnej Eucharystii. „Szkoła modlitwy” stanowiła okazję do duchowego wzrostu, zwłaszcza że część modlitw odbywała się w sokólskiej Kolegiacie, gdzie Bóg uczynił niezwykły znak swojej żywej obecności w Eucharystii.

W sobotę, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorych, ks. Krzysztof Kralka SAC odprawił Mszę świętą w intencji chorych i cierpiących, po której nastąpiła modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Zgromadziła ona wielu wiernych z naszej archidiecezji, a Bóg objawiał swą miłość i troskę w licznych uzdrowieniach.

Rekolekcje zakończyły się w niedzielę wspólną Eucharystią w sokólskiej Kolegiacie, której przewodniczył ks. abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki.

„Szkoła modlitwy” odbyła się na hali sportowej Zespołu Szkół w Sokółce. Jej organizatorem była wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” przy parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, którą prowadzi ks. Michał Urban.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-13 15:35:29
miniaturka

VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Muzyków Kościelnych na Jasną Górę

Tegoroczna Pielgrzymka Muzyków Kościelnych na Jasną Górę, 18 lutego, będzie się odbywa pod hasłem: "Idźcie i głoście Ewangelię"
2017-02-13 15:40:15
miniaturka

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Poznaniu ma już 20 lat

Główne obchody jubileuszu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej już za nami. KSM-owicze podziękowali Bogu oraz zasłużonym członkom za 20 lat funkcjonowania stowarzyszenia.
2017-02-13 16:08:15
miniaturka

Przedmowa Papieża do książki ofiary pedofilii księdza

„Komuś, kto padł ofiarą pedofila, trudno jest opowiedzieć to, co przeszedł, opisać urazy, jakie po latach nadal trwają. Dlatego świadectwo Daniela Pitteta jest konieczne, cenne i odważne” – podkreśla Papież.
2017-02-13 17:12:52
miniaturka

USA: Krajowy Tydzień Małżeństwa

W Stanach Zjednoczonych trwa Krajowy Tydzień Małżeństwa. Jego organizatorzy to koalicja złożona z walczących o umocnienie małżeństwa grup, które należą do różnych wyznań chrześcijańskich i religii.
2017-02-13 17:37:46
miniaturka

Brazylia: nota biskupów w związku ze strajkiem policji

Narasta fala przemocy w mieście Vitória, stolicy brazylijskiego stanu Espírito Santo, w którym od 4 lutego b.r. trwa strajk policji.
2017-02-13 18:08:39
miniaturka

Papież w Domu św. Marty: powstrzymać urazy, bo niszczą braterstwo

Zniszczenie rodzin i narodów rozpoczyna się od małych zawiści i zazdrości, trzeba więc od razu odrzucić urazy, które niszczą braterstwo – mówił Papież na Mszy w Domu św. Marty.