Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-02-13 12:39
Anna Bajon / KAI

„Płockie Walentynki” dla szukających miłości

Przedstawienie odkłamanej historii św. Walentego i wspólna modlitwa dziękczynna znajdą się w programie pierwszych „Płockich Walentynek”, odbywających się pod hasłem „Szukający miłości”.

Autor/źródło: pixabay

Do udziału w imprezie zostały zaproszone narzeczeństwa, małżeństwa, osoby żyjące w związkach niesakramentalnych i wszyscy chętni.

Pierwsze „Płockie Walentynki” pod hasłem „Poszukujący miłości”, odbędą się 14 lutego o godz. 19.00 w Kolegiacie św. Bartłomieja (kościele farnym). Spotkanie będzie miało charakter nabożeństwa modlitewnego. Do udziału zaproszone są narzeczeństwa, małżeństwa, osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, zakochani i wszyscy chętni wierni.

Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że zaproszenia przekazane do parafii i szkół za pośrednictwem katechetów, trafią do adresatów i w płockiej Kolegiacie św. Bartłomieja nie zabraknie osób, które proszą Boga o spełnioną miłość ludzką.

„Św. Walenty w naszej kulturze jest patronem zakochanych, a Kościołowi zależy na tym, aby w dniu, w którym obchodzone jest jego wspomnienie, ten dzień także był świętem. Zanim zakochani pójdą na dyskotekę, niech najpierw przyjdą się pomodlić” – zachęca ks. dr Wojciech Kućko z wydziału ds. rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej uczestnicy dowiedzą się, kim naprawdę był św. Walenty, a w drugiej podziękują Bogu w modlitwie za Jego miłość do człowieka.

Przedsięwzięcie inicjują: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej, Parafia pw. św. Bartłomieja w Płocku oraz Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Metanoia” w Płocku.

eg / Płock


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Płock, walentynki