Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-11 17:46
Małgorzata Strzelec

Warsztaty Muzyczne w mikstackiej parafii zakończone

Czas szybko mija. Dopiero rozpoczynał się warsztatowy czas, a tu już koniec...

Uczestnicy Warsztaów z Panem Rafałem
Autor/źródło: ks. Krzysztof Lipiński

Przez trzy dni młodzi mikstaccy parafianie spotykali się na Warsztatach Muzycznych prowadzonych przez Pana Rafała Maciejewskiego. Inicjatorem zorganizowania Warsztatów był ks. wikariusz Krzysztof Lipiński. Okazało się, że to był doskonały pomysł na spędzenie trzech feriowych dni. Dlaczego?  Bo okazało się, że jeśli młodym zaproponuje się ciekawy sposób spędzenia wolnych chwil to potrafią przeżyć prawie cały dzień bez komputera. Większość uczestników Warsztatów śpiewa w parafialnym zespole młodzieżowym . Warsztatowy czas pozwolił im na doskonalenie swoich umiejętności, kształcenie głosu. Młodzi poznali nowe pieśni, a że warsztatowa praca przyniosła  rezultaty można było przekonać się podczas piątkowej Mszy św.  Trudno, żeby nie było widać efektów pracy skoro młodzi pracowali pod fachowym okiem Pana Rafała Maciejewskiego, który współpracuje ze znanym z troski o piękno śpiewu wykonywanego podczas Eucharystii Dominikańskim Ośrodkiem  Liturgicznym.  Młodzi z zaangażowaniem ćwiczyli pod okiem Mistrza Pana Rafała, a czynili to wszystko na chwałę Bożą.W radosnej atmosferze, w gościnnych progach domu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi poznawali tajniki właściwego operowania głosem.  Trzy dni jednak szybko minęły i pewnie młodzi trochę żałowali, że to już koniec. A może jednak nie koniec tylko  początek... Warsztaty w mikstackiej wspólnocie zostały zorganizowane po raz pierwszy. Trzeba mieć nadzieję, że nie ostatni. Końcowym akcentem Warsztatów były słowa podziękowania dla Pana Rafała za trud  ich przeprowadzenia. A w niedzielę podczas Eucharystii zespół młodzieżowy zaprezentuje efekty swojej pracy. Oczywiście wszystko na chwałę Bożą!


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-11 16:02:23
miniaturka

Bp Janiak do chorych: Wy jesteście skarbem Kościoła

- Nie złoty kielich, piękne szaty ani wspaniałe budowle, ale Wy jesteście skarbem Kościoła – mówił bp Edward Janiak do chorych, niepełnosprawnych i starszych z okazji Światowego Dnia Chorego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.
2017-02-11 16:54:16
miniaturka

Biskup gliwicki z chorymi w Reptach

W kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Starych Tarnowicach trwa Msza święta pod przewodnictwem biskupa Jana Kopca.
2017-02-11 17:19:24
miniaturka

Jasna Góra: modlitwa za chorych i z chorymi

Na Jasnej Górze obchody Światowego Dnia Chorego zgromadziły wielu pielgrzymów. W Kaplicy Matki Bożej odprawiona została Msza św. połączona z nabożeństwem lurdzkim.
2017-02-11 18:08:56
miniaturka

Zamieszki we Francji to konflikt z państwem, a nie z chrześcijaństwem

Zamieszki na północnych przedmieściach Paryża to nie konflikt islamu z chrześcijaństwem, lecz młodych muzułmanów z policją – zapewnia katolicki proboszcz w Aulnay-sous-Bois.
2017-02-11 18:22:33
miniaturka

Papieski legat na Światowy Dzień Chorego: naśladujmy „tak” Maryi

„Chciałbym zachęcić wszystkich do kontemplowania w Maryi, Uzdrowieniu Chorych, tej, która zapewnia czułość Boga wobec każdego człowieka”. Tak pisze na Twitterze Papież 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
2017-02-11 19:28:08
miniaturka

Dzień Chorego w legnickim „Samarytaninie”

11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w legnickim ośrodku opiekuńczo – leczniczym „Samarytanin”, prowadzonym przez Caritas, Mszy św. w intencji chorych przewodniczył biskup senior Stefan Cichy.