Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-11 17:13
Anna Bajon / KAI

Jasna Góra: modlitwa za chorych i z chorymi

Na Jasnej Górze obchody Światowego Dnia Chorego zgromadziły wielu pielgrzymów. W Kaplicy Matki Bożej odprawiona została Msza św. połączona z nabożeństwem lurdzkim.

Autor/źródło: wikipedia commons

Mszy św. o godz. 14.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w intencji osób chorych i cierpiących przewodniczył o. Kamil Szustak. Jak zauważył, Światowy Dzień Chorego to szczególna okazja do zwrócenia uwagi na tajemnicę ludzkiego cierpienia w wymiarze obdarowania. - Papież Franciszek podkreśla, że mamy dziękować za wszystko Panu, a więc i za cierpienie, które nie jest jakimś przekleństwem, ale obdarowaniem i te wszystkie obchody, które przeżywamy, mają pomóc nam w lepszym zrozumieniu tej tajemnicy – powiedział paulin.

Podkreślił, że choć z pewnością rozumienie choroby jako łaski nie należy do najłatwiejszych, to przyjęcie jej może prowadzić do udoskonalenia i przybliżenia się do Boga. Kaznodzieja podkreślił, że „w dobie, gdy marginalizowany jest człowiek chory, istnieje silna potrzeba przypominania światu o godności osób cierpiących i słabych”.

W Polsce na przestrzeni wieków sanktuarium Jasnogórskie było miejscem, w którym Matka Boża uzdrawiała wielu pielgrzymujących do Niej wiernych.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-11 15:20:18
miniaturka

XXV Światowy Dzień Chorych w mikstackiej wspólnocie parafialnej

Boimy się z cierpienia,choroby. Otoczmy więc dziękczynną modlitwą w Światowym Dniu Chorego tych, którzy przyjmują krzyż i ofiarują cierpienie za innych...
2017-02-11 16:02:23
miniaturka

Bp Janiak do chorych: Wy jesteście skarbem Kościoła

- Nie złoty kielich, piękne szaty ani wspaniałe budowle, ale Wy jesteście skarbem Kościoła – mówił bp Edward Janiak do chorych, niepełnosprawnych i starszych z okazji Światowego Dnia Chorego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.
2017-02-11 16:54:16
miniaturka

Biskup gliwicki z chorymi w Reptach

W kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Starych Tarnowicach trwa Msza święta pod przewodnictwem biskupa Jana Kopca.
2017-02-11 18:06:27
miniaturka

Warsztaty Muzyczne w mikstackiej parafii zakończone

Czas szybko mija. Dopiero rozpoczynał się warsztatowy czas, a tu już koniec...
2017-02-11 18:08:56
miniaturka

Zamieszki we Francji to konflikt z państwem, a nie z chrześcijaństwem

Zamieszki na północnych przedmieściach Paryża to nie konflikt islamu z chrześcijaństwem, lecz młodych muzułmanów z policją – zapewnia katolicki proboszcz w Aulnay-sous-Bois.
2017-02-11 18:22:33
miniaturka

Papieski legat na Światowy Dzień Chorego: naśladujmy „tak” Maryi

„Chciałbym zachęcić wszystkich do kontemplowania w Maryi, Uzdrowieniu Chorych, tej, która zapewnia czułość Boga wobec każdego człowieka”. Tak pisze na Twitterze Papież 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.