Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-11 11:28
Kinga Polak-Gieron

Premiera teledysku Natalii Niemen "Pojutrze szary pył"

Teledysk Natalii Niemen do piosenki "Pojutrze szary pył" (muzyka i słowa: Czesław Niemen) zapowiada nową płytę artystki pt. "Niemen mniej znany", która w sprzedaży ukaże się 24 lutego.

Krążek zawiera wybrane przez Natalię piosenki z dwóch ostatnich płyt studyjnych Niemena, "Terra Deflorata" oraz "spodchmurykapelusza".

O powstawaniu teledysku do "Pojutrze szary pył" Natalia mówi tak: "Mając w głowie kilka pomysłów na zobrazowanie pięknego i życiowego wiersza mojego taty "Pojutrze szary pył", spotkałam się z Bartkiem Piotrowskim, świetnym operatorem, reżyserem, malarzem i muzykiem w jednym. Do moich pomysłów Bartek dokładał swoje, na której to bazie stworzył później scenariusz do tej przejmującej historii syna marnotrawnego, który (inaczej niż w wierszu mojego taty, gdzie autor konstatuje, że synowie choćby nie wiem co, nie zawracają ze swoich złych dróg i potem, jako dojrzali mężczyźni muszą borykać się z poczuciem winy) zmienia się na lepsze. Jest to syn, który wraca do ojca i co chyba najważniejsze, zostaje przyjęty z kompletnie bezwarunkową miłością. Pragnę, aby moja sztuka dawała nadzieję" – dodaje artystka. 

Wydawnictwo Natalii to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów. Od lat 80. Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał - robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy