Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-10 16:12
KAI/mm

Afganistan: zamordowano sześcioro pracowników Międzynarodowego Czerwonego Krzyża

Na konwój składający się z trzech kierowców i pięciorga pasażerów w regionie położonym na południe od miasta Szaibirgan napadli nieznani sprawcy i ostrzelali go. W następstwie ataku organizacja zawiesiła swą działalność w Afganistanie.

Autor/źródło: pixabay.com

Według organizacji w samochodzie znaleziono zwłoki sześciu osób a dwóch pracowników uznano za zaginionych i trwają ich poszukiwania. Na razie nie wiadomo, kim byli sprawcy i co było powodem tej tragedii.

"Ci nasi pracownicy pełnili po prostu swoje obowiązki, bezinteresownie starając się pomagać i wspierać miejscową społeczność" - oświadczył przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża Peter Mauer. Jego zdaniem był to celowy atak na tych ludzi, którzy jechali do mieszkańców wsi, by dostarczyć im niezbędne środki pomocy. Kierująca filią MCK w Afganistanie Monica Zanarelli powiedziała, że zamordowanie pracowników pomocy humanitarnej to „odrażający czyn”, którego nic nie jest w stanie usprawiedliwić. 

Według gubernatora prowincji Lotfullaha Aziziego, konwój ostrzelali dżihadyści z Państwa Islamskiego, którzy są bardzo aktywni w tym rejonie. Ta międzynarodowa organizacja terrorystyczna jest odpowiedzialna za coraz więcej krwawych zamachów w Afganistanie. Jednocześnie miejscowi talibowie, którzy również dopuszczają się licznych aktów terroru, zapewnili, że to nie oni stoją za atakiem na konwój, dodając, że zrobią wszystko, by znaleźć sprawców.

W wielu częściach Afganistanu w ostatni weekend wystąpiły bardzo obfite i gwałtowne opady śniegu, którego warstwa przekracza gdzieniegdzie nawet dwa metry. Zginęło ok. stu osób, a wiele miejscowości zostało odciętych od świata.

ts, kg (KAI) / Kabul

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-10 15:35:27
miniaturka

KONCERT JAZZOWY W ŁOMŻY

12 lutego o godzinie 17 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży (woj.podlaskim) odbędzie się koncert Carlosa Averhoffa Jr & Abela Marcela Duo. Pierwszy z nich to saksofonista tenorowy, drugi zaś to kubański pianista.
2017-02-10 15:47:59
miniaturka

Papież: Osoby chore są cennymi członkami Kościoła

Tymi słowami zwrócił się papież do uczestników spotkania zorganizowanego z okazji 25-lecia ustanowienia Światowego Dnia Chorego i 20-lecia włoskiego Krajowego Biura Duszpasterstwa Służby Zdrowia.
2017-02-10 15:56:27
miniaturka

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM W GRAJEWIE

Już jutro (11.02) o godzinie 12 odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Horzelą w Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie (woj. podlaskim). Tematem przewodnim będzie ,,Sudan Południowy - świat, w którym krowy cenniejsze są niż złoto".
2017-02-10 16:59:24
miniaturka

Papież koncelebrował z przedstawicielem albańskich męczenników

W papieskiej Mszy w Domu św. Marty uczestniczył dziś kard. Ernest Simoni z Albanii.
2017-02-10 17:09:23
miniaturka

Indie: rząd chętny do przyjęcia Ojca Świętego

Rząd Indii będzie zadowolony z wizyty Papieża w tym azjatyckim kraju. Zapewnił o tym premier Narendra Modi 7 lutego podczas spotkania z trzema indyjskimi kardynałami.
2017-02-10 17:20:03
miniaturka

Rzym. Nowy Przełożony Generalny Zgromadzenia Księży Marianów

W piątek 10 lutego, na sesji wyborczej Kapituły Generalnej, wybrano nowego Przełożonego Generalnego Zgromadzenia. Został nim, na drugą kadencję, ks. Andrzej Pakuła MIC z Prowincji Polskiej.