Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-10 14:02
Anna Bajon

Biskup Kopiec poświęcił sztandary szkół im. Jana Pawła II (galeria)

Dziś w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie biskup Jan Kopiec poświęcił sztandary szkoły podstawowej i gimnazjum w Koszęcinie.

Autor/źródło: xbk

Msza święta koncelebrowana rozpoczynająca ceremonię została odprawiona w Koszęcinie o godzinie 11-ej.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie Zespołu Szkół w Koszęcinie serdecznie uczestniczyli w uroczystości nadaniania sztandarów Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie oraz Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie, a także  przyjęcia przez Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie imienia  Św. Jana Pawła II.

***

W dniu 6 sierpnia 2015 r. Dyrektor Zespołu Szkół w Koszęcinie wystąpił z wnioskiem o nadanie Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie imienia „Św. Jana Pawła II” oraz o nadanie sztandaru Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie oraz Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie.

"Przystępując do wyboru odpowiedniej kandydatury wzięto pod uwagę oczekiwania młodzieży, cechy oraz dokonania i wartości ponadczasowe reprezentowane przez przyszłego patrona. Nadanie szkole imienia Św. Jana Pawła II pozwoli na realizację wielu zadań wychowawczych, wesprze pracę szkoły nad kształtowaniem postaw patriotycznych młodzieży oraz pozwoli uczcić pamięć wybitnego Polaka, którego postawa, życie i działalność dostarczają najlepszych wzorców do naśladowania.
Mając powyższe na uwadze, Rada Gminy Koszęcin niniejszy wniosek uznała za uzasadniony." - można przeczytać w Uchwale nr  306 /XXXII/2016 Rady Gminy Koszęcin.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-10 12:15:54
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu Panamy: dzięki wizycie w Polsce lepiej przygotujemy ŚDM

- Przeżyliśmy trzy intensywne dni, podczas których mogliśmy poznać, w jaki sposób zorganizowano Światowe Dni Młodzieży w Polsce – powiedział abp José Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący Konferencji Episkopatu Panamy.
2017-02-10 13:08:39
miniaturka

Siedlecka Caritas pomoże rozliczyć podatek

Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej działające przy Caritas Diecezji Siedleckiej od 1.02 do 30. 04 oferuje pomoc przy rozliczaniu podatku. Podobne wsparcie można uzyskać od 1.03 w każdą środę przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach.
2017-02-10 13:50:52
miniaturka

Papież własnoręcznie napisał list do hiszpańskiego małżeństwa

Zdumieni byli małżonkowie Josefa Rodríguez i Amaro Pesquero, gdy otrzymali list napisany własnoręcznie przez Franciszka, w którym podziękował im za darowiznę na rzecz chrześcijan prześladowanych na świecie, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.
2017-02-10 14:42:55
miniaturka

AKCJA CHARYTATYWNA DLA FILIPA

19 lutego (w niedzielę) od godziny 12 do 20 będzie można pomóc 5-letniemu Filipowi w Galerii Veneda w Łomży (woj.podlaskim). W programie m.in. koncert zespołu Boys i wielu innych, a także bicie rekordu na przejechanie jak największej liczby kilometrów na rowerkach stacjonarnych.
2017-02-10 14:44:23
miniaturka

22. dzień miesiąca dniem modlitwy w intencji ŚDM w Panamie

22. dnia każdego miesiąca Polacy i Panamczycy będą łączyli się w modlitwie w intencji najbliższych Światowych Dni Młodzieży - powiedział ks. Emil Parafiniuk, dyrektor krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM podczas konferencji prasowej z udziałem gospodarzy spotkania w Panamie.
2017-02-10 15:05:14
miniaturka

KONCERT W KOLNEŃSKIM OŚRODKU KULTURY I SPORTU

Już w najbliższą niedzielę (12.02) o godzinie 18 w sali widowiskowej KOKiS w Kolnie (woj.podlaskim) odbędzie się koncert zespołu Niebieskie Migdały, którzy na swój własny sposób zinterpretują przeboje zespołu Abba. Wstęp jest wolny!