Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-02-10 13:35
KAI/mm

Papież własnoręcznie napisał list do hiszpańskiego małżeństwa

Zdumieni byli małżonkowie Josefa Rodríguez i Amaro Pesquero, gdy otrzymali list napisany własnoręcznie przez Franciszka, w którym podziękował im za darowiznę na rzecz chrześcijan prześladowanych na świecie, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

Autor/źródło: flickr.com

Ojciec Święty wyraził wdzięczność "z serca" za "ten gest miłości" i prosił, "aby Pan obficie im to wynagrodził", a także, aby małżonkowie modlili się za niego. W rozmowie z agencją A. Pesquero wskazał, że "szczęściem było otrzymanie tego listu, napisanego ręką papieża", dodając, że w kopercie były również dwie kartki - jedna z wizerunkiem św. Tereski z Lisieux i druga ze św. Józefem.

Jeden z sąsiadów małżeństwa powiedział, że początek całego zdarzenia sięga podróży obojga do Rzymu na początku września ub.r., gdy w Watykanie wzięli oni udział w spotkaniu misjonarzy Miłosierdzia Bożego na Placu św. Piotra i odbywającej się tam w tym samym czasie kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty. Gdy jeden z dostojników zaprowadził Pesquero na osobiste spotkanie z papieżem, sąsiad wręczył mu swój list z darowizną, którą złożył. Odpowiedź nadeszła pocztą dyplomatyczną na ręce biskupa podmadryckiej diecezji Getafe, po czym jeden z pracowników tamtejszej kurii wręczył list papieski małżonkom.

Pesquero podkreślił jednocześnie, że już wiele lat wcześniej oboje otrzymali także list od Jana Pawła II, z tym że wtedy przesyłka pochodziła od Sekretariatu Ojca Świętego, z którym małżonkowie spotkali się osobiście i mogli mu uścisnąć dłoń. "Tym razem nastąpił wielki raban" - dodał z uśmiechem Amaro Pesquero, bardzo wzruszony z powodu otrzymania odręcznego listu od papieża.

kg (KAI/ABC) / Madryt


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, chrześciajnie, pomoc, Hiszpania, prześladowania, małżeństwo