Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-10 13:35
KAI/mm

Papież własnoręcznie napisał list do hiszpańskiego małżeństwa

Zdumieni byli małżonkowie Josefa Rodríguez i Amaro Pesquero, gdy otrzymali list napisany własnoręcznie przez Franciszka, w którym podziękował im za darowiznę na rzecz chrześcijan prześladowanych na świecie, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

Autor/źródło: flickr.com

Ojciec Święty wyraził wdzięczność "z serca" za "ten gest miłości" i prosił, "aby Pan obficie im to wynagrodził", a także, aby małżonkowie modlili się za niego. W rozmowie z agencją A. Pesquero wskazał, że "szczęściem było otrzymanie tego listu, napisanego ręką papieża", dodając, że w kopercie były również dwie kartki - jedna z wizerunkiem św. Tereski z Lisieux i druga ze św. Józefem.

Jeden z sąsiadów małżeństwa powiedział, że początek całego zdarzenia sięga podróży obojga do Rzymu na początku września ub.r., gdy w Watykanie wzięli oni udział w spotkaniu misjonarzy Miłosierdzia Bożego na Placu św. Piotra i odbywającej się tam w tym samym czasie kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty. Gdy jeden z dostojników zaprowadził Pesquero na osobiste spotkanie z papieżem, sąsiad wręczył mu swój list z darowizną, którą złożył. Odpowiedź nadeszła pocztą dyplomatyczną na ręce biskupa podmadryckiej diecezji Getafe, po czym jeden z pracowników tamtejszej kurii wręczył list papieski małżonkom.

Pesquero podkreślił jednocześnie, że już wiele lat wcześniej oboje otrzymali także list od Jana Pawła II, z tym że wtedy przesyłka pochodziła od Sekretariatu Ojca Świętego, z którym małżonkowie spotkali się osobiście i mogli mu uścisnąć dłoń. "Tym razem nastąpił wielki raban" - dodał z uśmiechem Amaro Pesquero, bardzo wzruszony z powodu otrzymania odręcznego listu od papieża.

kg (KAI/ABC) / Madryt

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-10 11:32:06
miniaturka

Zbiórka na odbudowę beskidzkiego schroniska na Hrobaczej Łące

Ruszyła zbiórka pieniędzy na rzecz odbudowy domu turystyczno-rekolekcyjnego pod beskidzkim Krzyżem Trzeciego Tysiąclecia na Hrobaczej Łące.
2017-02-10 12:15:54
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu Panamy: dzięki wizycie w Polsce lepiej przygotujemy ŚDM

- Przeżyliśmy trzy intensywne dni, podczas których mogliśmy poznać, w jaki sposób zorganizowano Światowe Dni Młodzieży w Polsce – powiedział abp José Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący Konferencji Episkopatu Panamy.
2017-02-10 13:08:39
miniaturka

Siedlecka Caritas pomoże rozliczyć podatek

Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej działające przy Caritas Diecezji Siedleckiej od 1.02 do 30. 04 oferuje pomoc przy rozliczaniu podatku. Podobne wsparcie można uzyskać od 1.03 w każdą środę przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach.
2017-02-10 14:21:04
miniaturka

Biskup Kopiec poświęcił sztandary szkół im. Jana Pawła II (galeria)

Dziś w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie biskup Jan Kopiec poświęcił sztandary szkoły podstawowej i gimnazjum w Koszęcinie.
2017-02-10 14:42:55
miniaturka

AKCJA CHARYTATYWNA DLA FILIPA

19 lutego (w niedzielę) od godziny 12 do 20 będzie można pomóc 5-letniemu Filipowi w Galerii Veneda w Łomży (woj.podlaskim). W programie m.in. koncert zespołu Boys i wielu innych, a także bicie rekordu na przejechanie jak największej liczby kilometrów na rowerkach stacjonarnych.
2017-02-10 14:44:23
miniaturka

22. dzień miesiąca dniem modlitwy w intencji ŚDM w Panamie

22. dnia każdego miesiąca Polacy i Panamczycy będą łączyli się w modlitwie w intencji najbliższych Światowych Dni Młodzieży - powiedział ks. Emil Parafiniuk, dyrektor krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM podczas konferencji prasowej z udziałem gospodarzy spotkania w Panamie.