Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-10 09:57
jasnagora.com/mm

Jasna Góra: modlitwa delegacji komitetu organizacyjnego ŚDM z Panamy

Abp José Domingo Ulloa Mendieta wraz najbliższymi współpracownikami przybył z na Jasną Górę w czwartek 9 lutego. Arcybiskup Panamy jest przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019. Gości w Polsce w dniach 6-10 lutego.

Autor/źródło: M. Mazur/episkopat.pl

„Przybywamy tutaj do Matki Bożej po to, żeby oddać się w Jej ręce, po to, żeby oddać w Jej ręce przygotowanie zbliżających się w naszym kraju, w Panamie Światowych Dni Młodzieży – mówi abp José Domingo Ulloa Mendieta – Wiemy, że Maryja jest Matką, która niesie wszystkie sprawy Kościoła, więc Jej chcemy też zawierzać to przygotowanie i spotkanie młodzieży w Panamie”.  

„To pierwszy raz, kiedy jesteśmy tutaj w sanktuarium, spełnia się nasze marzenie, by być tutaj, i to sanktuarium oczywiście przypomina nam od razu osobę św. Jana Pawła II” – podkreśla.

Jak mówi dalej abp José Domingo Ulloa Mendieta, spotkanie młodzieży w Panamie w 2019 r. będzie „w całości maryjne”. „Wielki prezent zrobił papież Franciszek pozwalając na to spotkanie młodzieży w Panamie, gdzie razem z Maryją chcemy to spotkanie przygotować. Będziemy przeżywać to spotkanie z Maryją, będziemy spotykać się z Chrystusem, razem też z następcą Świętego Piotra papieżem Franciszkiem – zaznacza arcybiskup – Oczywiście, że będzie to kontynuacja tego spotkania młodzieży w Polsce z Jasnej Góry, to będzie też jakby ożywienie, na nowo pokazanie oblicza Maryi, która wiedzie nas do Jezusa Chrystusa, Maryi, która pomaga nam przygotować to spotkanie, i która uczy nas też bycia ciągle aktywnym, ciągle uważnym i ciągle czuwającym i szukającym Chrystusa”.

Spotkania w Polsce w ramach dzielenia się doświadczeniami organizacji ŚDM są bardzo owocne. „My jakby ‘spijamy’ to wszystko, co było przygotowane przez Komitet Organizacyjny ŚDM tutaj w Polsce – mówi abp José Domingo Ulloa Mendieta – Chcemy brać z nich przykład, chcemy dowiedzieć się o szczegółowych rzeczach, które będą nam przydatne podczas naszych przygotowań”.

„Spodziewamy się wielu Polaków w Panamie – dodaje arcybiskup – Już zaraz po samym ogłoszeniu tego, że te Światowe Dni Młodzieży odbędą w Panamie, już mieliśmy pierwszą wizytę delegacji polskiej, więc oczywiście zapraszamy i chcemy jak najlepiej przyjąć Polaków, mam nadzieję, że oni, którzy już są doświadczeni tym spotkaniem młodzieży, przybędą do nas także z tym doświadczeniem i będą się nim dzielić, także zapraszamy bardzo serdecznie do Panamy wszystkich Polaków”.

Celem wizyty delegacji komitetu organizacyjnego ŚDM z Panamy jest zapoznanie się z najważniejszymi aspektami przygotowań do święta młodych i skorzystanie z doświadczeń polskich organizatorów ubiegłorocznego ŚDM.  

Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w terminie od 22 do 27 stycznia 2019 r. Przesunięcie daty ŚDM z miesięcy letnich na styczeń jest podyktowane warunkami klimatycznymi, a konkretnie porą deszczową, która przypada tam właśnie na lato.

o. Stanisław Tomoń

BPJG / mn 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-10 08:25:05
miniaturka

Papież na Mszy: bez kobiet nie byłoby w świecie harmonii

„Bez kobiet nie byłoby w świecie harmonii” – powiedział Papież na Mszy w Domu św. Marty. Komentując czytany dziś fragment z Księgi Rodzaju o stworzeniu kobiety, Franciszek stwierdził, że wnosi ona w życie bogactwo, którego ani mężczyźni, ani żadne inne stworzenia nie posiadają.
2017-02-10 08:32:28
miniaturka

Handel organami do przeszczepów zbrodnią przeciwko ludzkości

Handel organami do przeszczepów to ciężka zbrodnia przeciwko ludzkości. Taki zapis znalazł się w deklaracji wydanej na zakończenie watykańskiego szczytu o tym dochodowym procederze.
2017-02-10 09:50:28
miniaturka

Papież na 150-lecie dziennika La Stampa

– Opisując świat, w którym żyjemy, oddawajcie całą jego złożoność, nie zapominając nigdy o oceanie dobra, który pozwala nam patrzeć w przyszłość z nadzieją – napisał papież do dziennikarzy La Stampy.
2017-02-10 10:47:28
miniaturka

W sobotę 25. Światowy Dzień Chorego

W tym roku decyzją Ojca Świętego Franciszka nadzwyczajne obchody tego dnia odbędą się – tak jak przed 25 laty – w Lourdes.
2017-02-10 11:16:32
miniaturka

Abp Hoser: dziękuję za modlitwę i wsparcie w czasie choroby

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uratowania mi życia - oświadczył abp Henryk Hoser. Zaapelował jednocześnie o przywrócenie chorym należnego im miejsca w społeczeństwie.
2017-02-10 11:32:06
miniaturka

Zbiórka na odbudowę beskidzkiego schroniska na Hrobaczej Łące

Ruszyła zbiórka pieniędzy na rzecz odbudowy domu turystyczno-rekolekcyjnego pod beskidzkim Krzyżem Trzeciego Tysiąclecia na Hrobaczej Łące.