Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-09 16:04
Mama Tata i Dzieci - EIO/mm

EIO Mama, Tata i Dzieci – wciąż potrzebne podpisy

Jak podała Europejska Inicjatywa Obywatelska - Mama Tata i Dzieci, zebrano już ponad 600 tys. podpisów, ale wciąż brakuje jeszcze ok. 400 tys. Milion podpisów trzeba zebrać do 3 kwietnia.

Autor/źródło: pixabay.com

Jak piszą organizatorzy na swoim profilu na Facebooku, jeśli każdy z nas zaprosi 10 osób do podpisania petycji, to Mama Tata i Dzieci odniosą sukces.

O co chodzi w inicjatywie?

W prawie wszystkich krajach europejskich zauważa się obecnie w polityce i w mediach usilne działania małych lecz wpływowych grup nacisku, dążących do redefinicji małżeństwa i rodziny. Jeśli te grupy nacisku osiągną to, czego chcą, niedługo termin „rodzina” będzie się odnosił do jakiejkolwiek grupy dwóch lub więcej osób, które chcą być tak nazywane, a „małżeństwo” zostanie oderwane od swojego naturalnego celu – prokreacji. „Rodzicielstwo”, zamiast jako relacja biologiczna, będzie rozumiane tylko jako rola społeczna, co oznacza, że prawdziwi rodzice dziecka mogą w każdej chwili zostać zastąpieni przez zupełnie obcych ludzi, chcących odgrywać role rodziców.

Zmiany te wzbudzają coraz większy niepokój. 16 krajów, w tym 8 państw członkowskich UE, ustanowiło przepisy konstytucyjne definiujące małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, którego celem jest założenie rodziny, a rodzinę jako naturalną grupę społeczną opartą na małżeństwie. Te gwarancje konstytucyjne nie są jednak wystarczające. Potrzeba powszechnej inicjatywy, poprzez którą obywatele wyślą jasny przekaz do swoich parlamentów i rządów oraz do UE i jej instytucji:

Małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety rodzina składa się z ojca, matki i ich dzieci na takiej rodzinie społeczeństwo powinno budować swoją przyszłość.

Rodziny potrzebują wsparcia i ochrony ze strony Państwa. Ale kiedy definicja zostanie zmieniona w taki sposób, że wszyscy bez wyjątku mogą być „rodziną”, tworzenie polityki ukierunkowanej na ochronę i postęp prawdziwych rodzin stanie się niemożliwe.

Właśnie dlatego zapoczątkowaliśmy inicjatywę MAMA, TATA I DZIECI. Wybraliśmy formę oficjalnej „Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej” (EIO) zgodnie z rozporządzeniem UE nr 211/2011, która pozwala nam dotrzeć z naszym przesłaniem w jednolity sposób do wszystkich 28 Państw Członkowskich UE oraz zobowiązać UE i jej instytucje do oficjalnego rozpatrzenia naszego postulatu. Oficjalnym celem jest zebranie miliona podpisów w ciągu jednego roku, ale mamy nadzieję zebrać ich dużo, dużo więcej.

Pierwszym krokiem jest oficjalna rejestracja tej inicjatywy przez Komisję Europejską, która nastąpiła 11 grudnia 2015 roku. Już niedługo rozpoczniemy zbieranie podpisów.

Następnie treść inicjatywy, wraz ze wszystkimi popierającymi ją podpisami, oficjalnie przedstawimy rządom i parlamentom wszystkich krajów członkowskich, jak również Komisji Europejskiej i Parlamentowi Europejskiemu. Pozwoli to uczynić naszą inicjatywę elementem polityki europejskiej.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-09 15:05:25
miniaturka

Bielsko-Biała: ponad 200 termosów dla bezdomnych i ubogich

Ponad 200 różnego rodzaju termosów dla bezdomnych otrzymała Caritas diecezji bielsko-żywieckiej w ramach akcji, do której włączyli się mieszkańcy Podbeskidzia.
2017-02-09 15:10:25
miniaturka

Msza święta w intencji chorych w Instytucie Onkologii

Biskup Jan Kopiec przewodniczył dziś Eucharystii z okazji Dnia Chorego w Gliwickim Centrum Onkologii.
2017-02-09 15:37:53
miniaturka

Abp Jędraszewski podarował Franciszkowi figurkę siostry Faustyny z relikwiami

Niezwykły dar od abp Marka Jędraszewskiego otrzymał dziś w Rzymie papież Franciszek. Jako gest wdzięczności za nominację metropolita krakowski podarował Ojcu Świętemu figurkę św. siostry Faustyny z relikwiami.
2017-02-09 16:23:37
miniaturka

Papież: W Watykanie jest korupcja, ale zachowuję spokój

– W Watykanie też mamy do czynienia z korupcją i innymi nadużyciami, ale ja osobiście jestem spokojny – przyznał Franciszek w czasie ponad 3-godzinnego spotkania z wyższymi przełożonymi zakonnymi w Watykanie.
2017-02-09 17:09:42
miniaturka

Maroko: zniesiono karę śmierci za apostazję z islamu

W Maroku została zniesiona kara śmierci za przestępstwo apostazji z islamu, czyli zmiany wyznawanej dotychczas religii.
2017-02-09 17:38:13
miniaturka

Ukraina: Kościół wciąż troszczy się o ofiary konfliktu zbrojnego

Kościół katolicki na Ukrainie nie ustaje w modlitwie i działaniach mających na celu ograniczenie skutków konfliktu zbrojnego, jaki toczy się we wschodniej części tego kraju.