Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-02-09 14:58
Anna Bajon / xbk/www.io.gliwice.pl

Msza święta w intencji chorych w Instytucie Onkologii

Biskup Jan Kopiec przewodniczył dziś Eucharystii z okazji Dnia Chorego w Gliwickim Centrum Onkologii.

Autor/źródło: xbk

Kaplica pod wezwaniem  Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Centrum Onkologii jest pod opieką ojców redemptorystów. Mszę współkoncelebrowali o. Stanisław Nowak, o. Stanisław Gruszka, o. Jan Noga (kapelan) oraz ks. Paweł Szolonek – emerytowany proboszcz parafii pw. Św. Józefa w Rudzie Śl.

Witający biskupa Kopca pacjent mówił o personelu medycznym, który stara się chorym przywrócić zdrowie fizyczne, w zamian pacjenci ofiarowują modlitwę w intencji lekarzy i pielęgniarek.

Ordynariusz gliwicki przypomniał, że Światowy Dzień Chorego obchodzimy już 25-ty raz.  Święto jest obchodzone corocznie 11 lutego, a zostało ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża. Eucharystia jest sprawowana w miejscu szczególnym naznaczonym ludzkim cierpieniem i chorobą.

***

Centrum Onkologii należy do wiodących w Polsce, wysokospecjalistycznych, nowoczesnych i dobrze zorganizowanych ośrodków kliniczno-naukowych. Nowoczesne zaplecze aparaturowe oraz wyspecjalizowany zespół zapewniają pacjentom z całego kraju diagnostykę i leczenie na poziomie standardów światowych, najwyższą precyzję i technologię, wysoką skuteczność i unikalne metody leczenia.

Instytut prowadzi działalność diagnostyczną, leczniczą i naukowo-badawczą oraz szkolenia specjalizacyjne dla lekarzy z zakresu onkologii. Działalność kliniczna prowadzona jest we współpracy z wieloma ośrodkami onkologicznymi w Polsce i na świecie w oparciu o najnowsze, uznane schematy postępowania terapeutycznego. Jednocześnie wdrażane są nowe metody lecznicze o charakterze nowatorskim i eksperymentalnym. Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest skojarzone leczenie chorób nowotworowych, co pozwala na uzyskiwanie optymalnych wyników leczenia.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Gliwice, Jan Kopiec, Instytut Onkologii, choroby nowotworowe