Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-02-09 15:02
KAI/mm

Bielsko-Biała: ponad 200 termosów dla bezdomnych i ubogich

Ponad 200 różnego rodzaju termosów dla bezdomnych otrzymała Caritas diecezji bielsko-żywieckiej w ramach akcji, do której włączyli się mieszkańcy Podbeskidzia.

Autor/źródło: pixabay.com

ak poinformował dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas ks. Robert Kasprowski, akcja stanowiła okazją do konkretnego włączenia się w obchodzony obecnie Rok Świętego Brata Alberta, upamiętniający tego, który poświęcił się służbie najuboższym. Duchowny przypomniał o wyzwaniu, jakie stanowi mroźna zima, i zwrócił uwagę na konieczność zapewnienia opieki osobom bezdomnym.


W kilku parafiach diecezji – m.in. w Czańcu, Wilkowicach, Oświęcimiu Brzezince, Lesznej Górnej, Starej Wsi, Pogórzu, na bielskim os. Polskich Skrzydeł – przeprowadzono zbiórki, a pozyskane w ten sposób termosy przekazano Caritas.


Obecnie termosy trafiły już do Kuchni Towarzystwa im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej. Od 10 lutego konkretne osoby bezdomne, korzystające ze stołówki, będą mogły otrzymać termos z gorącą herbatą.


Do punktów pomocy ludzie potrzebujący najczęściej przychodzą z plastikowymi butelkami, które się niszczą, kurczą od wysokiej temperatury. Dzięki akcji będą mogli mieć przy sobie ciepłą herbatę.

rk / Bielsko-Biała


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas, bezdomni, Bielsko-Biała, termosy