Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-09 15:02
KAI/mm

Bielsko-Biała: ponad 200 termosów dla bezdomnych i ubogich

Ponad 200 różnego rodzaju termosów dla bezdomnych otrzymała Caritas diecezji bielsko-żywieckiej w ramach akcji, do której włączyli się mieszkańcy Podbeskidzia.

Autor/źródło: pixabay.com

ak poinformował dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas ks. Robert Kasprowski, akcja stanowiła okazją do konkretnego włączenia się w obchodzony obecnie Rok Świętego Brata Alberta, upamiętniający tego, który poświęcił się służbie najuboższym. Duchowny przypomniał o wyzwaniu, jakie stanowi mroźna zima, i zwrócił uwagę na konieczność zapewnienia opieki osobom bezdomnym.


W kilku parafiach diecezji – m.in. w Czańcu, Wilkowicach, Oświęcimiu Brzezince, Lesznej Górnej, Starej Wsi, Pogórzu, na bielskim os. Polskich Skrzydeł – przeprowadzono zbiórki, a pozyskane w ten sposób termosy przekazano Caritas.


Obecnie termosy trafiły już do Kuchni Towarzystwa im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej. Od 10 lutego konkretne osoby bezdomne, korzystające ze stołówki, będą mogły otrzymać termos z gorącą herbatą.


Do punktów pomocy ludzie potrzebujący najczęściej przychodzą z plastikowymi butelkami, które się niszczą, kurczą od wysokiej temperatury. Dzięki akcji będą mogli mieć przy sobie ciepłą herbatę.

rk / Bielsko-Biała

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-09 12:47:38
miniaturka

Moskwa: Putin zwiedził wystawę arcydzieł Pinakoteki Watykańskiej

Prezydent Rosji zwiedził wystawę arcydzieł z Muzeów Watykańskich w Galerii Trietiakowskiej w Moskwie. Wystawa „Roma Aeterna. Arcydzieła Pinakoteki Watykańskiej. Bellini, Rafael, Caravaggio” została otwarta w listopadzie ub.r. i będzie czynna do 1 marca.
2017-02-09 13:50:58
miniaturka

Bp Solarczyk: Tylko Bóg zna odpowiedź na pytanie o sens cierpienia

– Tylko Bóg zna odpowiedź na pytanie o sens cierpienia – powiedział bp Marek Solarczyk. W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej odwiedził małych pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.
2017-02-09 14:44:30
miniaturka

Papież u św. Marty: Kobieta to harmonia, poezja, piękno

– Bez kobiet nie byłoby w świecie harmonii – powiedział papież, komentując czytany dziś fragment z Księgi Rodzaju o stworzeniu kobiety.
2017-02-09 15:10:25
miniaturka

Msza święta w intencji chorych w Instytucie Onkologii

Biskup Jan Kopiec przewodniczył dziś Eucharystii z okazji Dnia Chorego w Gliwickim Centrum Onkologii.
2017-02-09 15:37:53
miniaturka

Abp Jędraszewski podarował Franciszkowi figurkę siostry Faustyny z relikwiami

Niezwykły dar od abp Marka Jędraszewskiego otrzymał dziś w Rzymie papież Franciszek. Jako gest wdzięczności za nominację metropolita krakowski podarował Ojcu Świętemu figurkę św. siostry Faustyny z relikwiami.
2017-02-09 16:11:26
miniaturka

EIO Mama, Tata i Dzieci – wciąż potrzebne podpisy

Jak podała Europejska Inicjatywa Obywatelska - Mama Tata i Dzieci, zebrano już ponad 600 tys. podpisów, ale wciąż brakuje jeszcze ok. 400 tys. Milion podpisów trzeba zebrać do 3 kwietnia.