Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-07 17:56
Anna Bajon / KAI

Kraków: misjonarze miłosierdzia spotkają się w Łagiewnikach

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 26-27 lutego odbędzie się drugie spotkanie formacyjne misjonarzy miłosierdzia.

Autor/źródło: episkopat.pl, Eliza Bartkiewicz, licencja: CC BY

 Kapłani, którym w Roku Miłosierdzia papież udzielił specjalnych przywilejów będą dyskutować o ich dalszej posłudze dla wspólnoty wiernych.

Spotkanie inicjuje Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Sekretarz Zespołu ks. Artur Godnarski wyjaśnia KAI, że celem tego zjazdu jest zarówno podzielenie się doświadczeniami pełnienia tej wyjątkowej posługi, jak i omówienie i koordynacja dalszych działań związanych z posługą misjonarzy miłosierdzia w Polsce, zwłaszcza ich autorskich inicjatyw.

Duchowni omówią również działania związane z organizacją trzeciej edycji zaproponowanej przez Franciszka akcji „24 godziny dla Pana – Miłosierdzia pragnę”, która przeprowadzona zostanie w Wielkim Poście. Zwrócą również uwagę na sposoby zaangażowania w organizację i promocję ustanowionej przez papieża na 33. Niedzielę Zwykłą - "Niedzieli ubogiego".

Ważnym elementem wydarzenia ma być wspólna modlitwa w sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Mszę z misjonarzami odprawi w poniedziałek, 27 lutego w łagiewnickiej bazylice bp Grzegorz Ryś.

W spotkaniu udział weźmie ks. Krzysztof Marcjanowicz - pracownik Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Duchowny opowie o pastoralnym przesłaniu listu apostolskiego "Misericordia et misera".

Misjonarze miłosierdzia to specjalnie wybrani kapłani, którzy w czasie nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia głosili w imieniu papieża Boże Miłosierdzie i świadczyli o nim w konfesjonale. Zgodnie z postanowieniem Ojca Świętego posługa miłosierdzia może być kontynuowana przez wskazanych duchownych po zakończeniu Roku Jubileuszowego. Spośród ponad tysiąca misjonarzy na świecie, 76 z nich posługuje w Polsce.

Szczególnym zadaniem misjonarzy jest radosne głoszenie miłosierdzia Bożego podczas rekolekcji, misji, kazań i katechez. Istotnym elementem ich posługi jest także spowiadanie. Na mocy przywileju papieża, mają prawo do rozgrzeszania z grzechów, dotychczas zarezerwowanych jedynie dla Stolicy Apostolskiej.

mip, nowaewangelizacja.org / Kraków

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-07 14:56:27
miniaturka

Licheńscy parafianie wspominali św. Dorotę

Pod przewodnictwem ks. Artura Krzyżanowskiego, proboszcza parafii pw. bł. Jerzego Matulewicza w Koninie-Laskówcu, przeżywano w Licheniu odpust ku czci św. Doroty, dziewicy i męczennicy, patronki parafii.
2017-02-07 17:02:33
miniaturka

Arcybiskup Panamy: przygotowania do ŚDM zawierzamy św. Janowi Pawłowi II

Świętemu Janowi Pawłowi II, zawierzamy nasze przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Panamie – powiedział w Krakowie abp Jose Domingo Ulloa, który wraz z najbliższymi współpracownikami rozpoczął dziś roboczą wizytę w Polsce.
2017-02-07 17:34:33
miniaturka

Jasna Góra: duszpasterze ludzi pracy modlą się za Polskę

Praca służy zdobywaniu nieba - przypominają zgromadzeni na Jasnej Górze duszpasterze. Kapłani posługujący wśród ludzi pracy uczestniczą w dorocznych rekolekcjach, polecając Maryi nade wszystko sprawy naszej Ojczyzny.
2017-02-07 18:07:48
miniaturka

Watykański szczyt o handlu organami do przeszczepu

W Watykanie trwa szczyt poświęcony nowym formom niewolnictwa. W jego centrum znalazło się haniebne zjawisko handlu organami do przeszczepu, które, jak się podkreśla, przyjmuje wręcz formę „turystyki przeszczepów”.
2017-02-07 18:13:06
miniaturka

Papież na Wielki Post: otwórzmy nasze drzwi słabym i ubogim

„Módlmy się za siebie nawzajem, abyśmy (...) umieli otworzyć nasze drzwi dla osób słabych i ubogich” – zachęca Papież Franciszek w opublikowanym dziś w Watykanie orędziu na Wielki Post. Nosi ono tytuł: „Słowo jest darem. Druga osoba jest darem”.
2017-02-08 09:52:24
miniaturka

Watykan zachęca do modlitwy za dzieci-niewolników

Watykan zachęca do włączenia się w obchodzony dziś Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi.