Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-02-07 14:10
AC / KAI / abd / Warszawa

Wystawa zdjęć Warszawy zostanie zaprezentowana w Aleppo

To będzie wystawa zdjęć prezentujących zrujnowane Aleppo oraz Warszawę: zburzoną po wojnie i współczesną, odbudowaną

Autor/źródło: Emile Krijgsman, Flickr, CC BY-NC 2.0

Tymi zdjęciami chcemy dać nadzieję Syryjczykom, którzy wierzą w odbudowanie swoich miast - wyjaśnia w rozmowie z KAI Darek Malejonek, współautor projektu przygotowywanego wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jak podkreśla muzyk, najważniejszym celem tej inicjatywy jest przesłanie nadziei adresowane do mieszkańców Syrii. Zdjęcia, pokazujące w jaki sposób udało się odbudować zniszczoną w czasie wojny Warszawę, mają dodać otuchy Syryjczykom, którzy pomimo wojny pozostali w swoich miastach i wierzą w ich odbudowanie po zakończeniu konfliktu. Otwarcie wystawy poprzedzi koncert na rzecz Aleppo, połączony z premierą płyty pt. „Nieśmiertelni”, który odbędzie się 11 kwietnia w Muzeum Powstania Warszawskiego.

- Tę płytę tworzymy przy udziale Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi światu”. Mówi ona o prześladowaniu chrześcijan. Znajdziemy na niej m.in. historie Asii Bibi, dziewczyn porwanych przez Boko Haram, polskich kapucynów z Peru – w sumie kilkanaście historii opowiedzianych w piosenkach - zapowiada Malejonek, który pracuje nad płytą wspólnie z zespołem Maleo Reggae Rockers. Wśród artystów pojawią się m.in. Muniek Staszczyk, Natalia Niemen, Sebastian Karpiel-Bułecka, Magda.Lena Frączek i zespół niemaGOtu.

Darek Malejonek, który wspólnie z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym odwiedził Aleppo w ubiegłym roku, zapowiada ponowne odwiedziny w syryjskim mieście, tym razem w czasie Wielkanocy.

- Mieszkańcy tego miasta naprawdę wierzą, że Aleppo można wskrzesić z martwych - podkreśla muzyk. To właśnie podczas kwietniowej wizyty mają powstać zdjęcia, które będą częścią wystawy planowanej wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wystawa będzie zaprezentowana najpierw w Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie zostanie zawieziona do Syrii.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Warszawa, wystawa, Polska, Syria, Aleppo, zdjęcia