Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-07 11:46
Waldemar Wesołowski

"Wymiana ciepła" w legnickiej parafii św. Tadeusza

Legnicka parafia św. Tadeusza przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Wymiana ciepła"

Podziel się ubraniem z tymi, którzy go nie mają.

Legnica, obok Warszawy, Łodzi, Szczecina, Wrocławia czy Lublina to kolejne miasto, które przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła”. Na placu przy parafii św. Tadeusza Apostoła przy ul. Artyleryjska 38 w Legnicy stanęły wieszaki, na których można wieszać ciepłą odzież m.in. kurtki, płaszcze, polary, swetry, szaliki i czapki.

W tej ogólnopolskiej akcji chodzi o to, by dzielić się ciepłymi ubraniami z tymi, którzy tego potrzebują, głównie z osobami bezdomnymi, by nie marzli zimą. Ci, którzy chcą się podzielić odzieżą wieszają ją na wieszaki, natomiast Ci, którzy jej potrzebują, mogą za darmo wziąć z wieszaka wybraną i potrzebną dla siebie rzecz.

Jak mówi proboszcz parafii św. Tadeusza, ks. Stanisław Araszczuk, „wieszak szybko zapełnia się ciepłą odzieżą. Już w pierwszy dzień po rozpoczęciu akcji widać było duże zainteresowanie wśród naszych parafian, ale również i wśród innych mieszkańców miasta”. To pokazuje, jak bardzo potrzebna jest taka pomoc. Zachęcamy zatem wszystkich do przyłączenia się do akcji „Wymiany ciepła”. Wystarczy przynieść odzież i zostawić ją na wieszaku, tak, aby osoby potrzebujące mogły ją sobie zabrać. „Pamiętajmy tylko, żeby była to odzież czysta i nadająca się do użytku” – dodaje ks. Araszczuk. Akcja ta potrwa do końca lutego.

Organizatorem legnickiej akcji „Wymiana ciepła” jest parafialny oddział Akcji Katolickiej.

 

Monika Łukaszów (Tygodnik „Niedziela”)


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy