Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-07 11:21
Waldemar Wesołowski

Przeżyj Post z sercem

Swoje propozycje na Wielki Post 2017 przedstawiło Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji legnickiej na specjalnej konferencji prasowej.

ks. Wilk prezentuje skrzynkę na listy od serca

Kolejny raz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji legnickiej zaprasza do wyjątkowego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Będzie modlitewny flash mob, krucjata modlitewna w obronie życia oraz okazja do napisania listu od serca. Wszystko zakończy się w Niedzielę Palmową IX Legnickim Marszem dla Życia i Rodziny.


W Środę Popielcową już po raz siódmy rusza krucjata modlitewna 40 Dni dla Życia. Jak mówi ks. Janusz Wilk, asystent kościelny KSM-u: - „jest to modlitewny maraton w intencji życia poczętego, trwający przez 40 dni, 24 godziny na dobę”.  Pomysł duchowego wspierania wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci w takiej formie przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, a w diecezji legnickiej odbędzie się już siódmy raz. - „Jest to ważny element naszego wielkopostnego przygotowania do dziewiątego już Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową” – dodaje ks. Wilk.  


W Krucjacie modlitewnej może brać udział każdy. Ważne jest, by zadeklarować swój udział i zaznaczyć dogodny dzień i godzinę swojej modlitwy. Można się modlić indywidualnie, razem ze swoją rodziną, czy też we wspólnocie. Rodzaj modlitwy jest dowolny. Ważne, by wspólnie zachować ciągłość czuwania w intencji życia przez 960 godzin w dzień i w nocy.

 

Krucjata rozpocznie się w Środę Popielcową 1 marca o godzinie 12,00, a zakończy w Niedzielę Palmową wraz z rozpoczęciem IX Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny. - „Zapisy przyjmuje Biuro Komitetu Organizacyjnego Legnickiego Marszu dla Życia (od pon. do pt. w godzinach od 9,00 do 15,00) pod numerem telefonu 513 129 362. Natomiast na stronie www.marszdlazycia.legnica.pl przygotowano specjalny kalendarz, na którym można zobaczyć, które godziny są już zajęte” – podkreśla ks. Wilk.  


Ponadto w czasie Wielkiego Postu KSM proponuje, zwłaszcza ludziom młodym, modlitewny flash mob. – „To rodzaj spontanicznej akcji zwoływania się na wspólną modlitwę w określonym czasie i miejscu. Przydatne do tego będą telefony komórkowe, komunikatory i portale społecznościowe. Przy tej okazji ludzie młodzi będą też angażować przypadkowych przechodniów do wspólnej modlitwy w intencji pokoju na świecie i zaprzestania aborcji” – powiedziała Ewelina Arnold z legnickiego KSM-u. Od 1 marca, każdego dnia przy pomniku Jana Pawła II, tuż obok legnickiej katedry, o g. 15,00 inicjowana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Ważne jest, by zapraszać na nią wszystkich swoich znajomych.


Również w ramach przygotowań do IX Marszu dla Życia podjęta zostanie akcja charytatywna. – „W tym roku będzie to Poczta z Serca. Do tej akcji zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Polegać ona będzie na namalowaniu kartki lub napisaniu listu z życzeniami wielkanocnymi dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska” – powiedziała Daria Pańczyszyn z biura KSM-u.


W tej akcji mogą wziąć udział osoby indywidualne, klasy szkolne, grupy formacyjne. Specjalnie oznaczone skrzynki pocztowe z logo tej akcji zostały rozesłane do wszystkich parafii diecezji legnickiej. Do tych właśnie skrzynek będzie można wrzucać listy i kartki, które zostaną przekazane prezesowi Stowarzyszenia Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska dr Krzysztofowi Szmydowi. Jak dodaje Daria Pańczyszyn: - „ważne jest, aby zaznaczyć, do kogo adresowana jest przesyłka (chłopiec czy dziewczyna), by niosła ona przesłanie nadziei i radości”.


Zwieńczeniem wszystkich inicjatyw wielkopostnych będzie IX Legnicki Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy w Niedzielę Palmową z legnickiej katedry. W tym roku towarzyszyć mu będzie hasło „Chodźcie z nami”. Na zakończenie marszu zostanie zaprezentowane oratorium „Ogłaszamy miłosierdzie”, którego wykonawcami będzie młodzież diecezji legnickiej przygotowana do tego występu przez krakowskich muzyków Huberta Kowalskiego i Pawła Bębenka.


Więcej informacji na ten temat na stronie www.marszdlazycia.legnica.pl


Ks. Waldemar Wesołowski
Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy