Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-06 13:53
Anna Bajon / KAI

Płock: ewangelizacja w hospicjum

W Hospicjum Płockim pw. św. Urszuli Ledóochowskiej rozpoczęto akcję ewangelizacyjną, adresowaną do podopiecznych i wolontariuszy.

Autor/źródło: pixabay

Projekt zainicjowany został przez Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej Płockiej: „Chory jest dla nas samym Chrystusem, a jego łóżko - ołtarzem” – mówi ewangelizatorka Maria Jarzyńska.

Spotkania ewangelizacyjne w Hospicjum Płockim pw. św. Urszuli Ledóchowskiej odbywają się raz w miesiącu, przez kilka godzin. Uczestniczą w nim ewangelizator, kapelan i wolontariusz. Polegają na wspólnej modlitwie przy łóżku chorej.

„Najpierw pytany chorego, czy wyraża zgodę na wspólną modlitwę i najczęściej jest ona pozytywna. Chory staje się dla nas wtedy samym Chrystusem, a jego łóżko - ołtarzem. Modlimy się tyle czasu, na ile pozwalają siły pacjenta. Widzimy, jak bardzo te osoby potrzebują modlitwy. Z naszej obecności zadowolone są także rodziny czuwające przy łóżku chorej osoby. Modlitwa daje jej uczestnikom pokój serca - podkreśla Maria Jarzyńska, jedna z ewangelizatorek.

Krzewiciele wiary planują także przygotowanie skrzynki, do której podopieczni i osoby ich odwiedzające będą mogli wrzucać kartki z intencjami modlitw. Później będą się w tych intencjach modlić podczas cyklicznych spotkań w płockiej katedrze.

Zanim ewangelizatorzy rozpoczęli swoją misję w hospicjum, zostali do tego przygotowani podczas spotkań z psychologiem i kapelanem. Poza tym zorganizowano dzień skupienia dla ewangelizatorów i wolontariuszy hospicyjnych, który poprowadził kapelan hospicjum ks. Krzysztof Szuliński.

eg / Płock

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-06 12:10:28
miniaturka

Arcybiskup Aleppo: Jezus nie był politycznie poprawny, ale politycznie sprawiedliwy

Abp Jean-Clément Jeanbart, ordynariusz Aleppo dla katolików obrządku melchickiego zarzucił biskupom krajów Zachodu, że wiele mówią o muzułmanach i islamie, przemilczając prześladowanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
2017-02-06 12:26:19
miniaturka

Bp Regmunt do chorych: Wasze cierpienie jest wielkim darem dla Ojczyzny i Kościoła

Wasze cierpienie jest wielkim darem dla Ojczyzny, Kościoła i dla waszych rodzin – powiedział bp Stefan Regmunt zwracając się do chorych.
2017-02-06 13:26:26
miniaturka

Suwałki: kolejny etap procesu beatyfikacyjnego ks. Hamerszmita

Rozpoczął się kolejny etap procesu beatyfikacyjnego ks. Kazimierza Hamerszmita. W pierwszą niedzielę lutego bp Jerzy Mazur ustanowił trybunał diecezjalny odpowiedzialny za przeprowadzenie tego procesu.
2017-02-06 15:58:38
miniaturka

Francja: autobiograficzne opisy nawróceń bestsellerami

Na francuskim rynku księgarskim pojawiła się nowa kategoria bestsellerów. Są to autobiograficzne zazwyczaj opisy wielkich nawróceń. Zwraca na to uwagę paryski dziennik „La Croix”.
2017-02-06 16:16:47
miniaturka

III Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej "Pater Noster"

6 czerwca 2017 w Strzepczu odbędzie się festiwal i konkurs chóralny dla chórów kościelnych, świeckich i akademickich. W regulaminie konkursu przewidziano nagrodę specjalną za wykonanie utworu z tesktem modlitwy Pater noster
2017-02-06 17:11:21
miniaturka

Japonia: wkrótce beatyfikacja Takayamy Ukona „Bożego samuraja”

Takayama Ukon chciał być ubogi jak Chrystus, dlatego porzucił swoje dobra i wysoki status społeczny, który posiadał, by stać się Jego uczniem.