Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-02-06 11:52
RA

Wieczór Uwielbienia w licheńskiej parafii

Ks. Wiktor Gumienny MIC, marianin, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, będzie przewodniczył Mszy św. połączonej z uwielbieniem Jezusa ukrytego w najświętszym Sakramencie.

Eucharystia rozpocznie się o godz. 19.00 w najbliższy wtorek, w kościele parafialnym pw. św. Doroty w Licheniu Starym.

W każdy pierwszy wtorek miesiąca licheński kościół parafialny wypełnia się wiernymi, którzy pragną wielbić Boga poprzez śpiew i adorację Najświętszego Sakramentu. Zdaniem ks. Piotra Kieniewicza, dyrektora Ośrodka Wsparcia Płodności NaProTechnologia w Licheniu, idea Wieczorów Uwielbienia  zrodziła się spontanicznie:

„Początek tej inicjatywy trzeba datować na sierpień 2014r., kiedy to w naszym Sanktuarium po raz pierwszy gościł o. John Bashobora. Z osobistego przeżycia spotkania z Chrystusem, jakie się dokonało w sercach kilkorga licheńskich parafian, zaczęli oni rozmawiać z księdzem proboszczem i księdzem kustoszem prosząc o to, by to doświadczenie wiary nie zakończyło się wraz z końcem rekolekcji o. Johna, ale aby było kontynuowane” – wyjaśnił kapłan.

Tak oto nieprzerwanie od ponad 2 lat w każdy pierwszy wtorek miesiąca wierni gromadzą się na wspólnej modlitwie. Najbliższa Msza św. połączona z Uwielbieniem już we wtorek, 07 lutego.


Podziel się tym materiałem z innymi: