Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-06 11:52
RA

Wieczór Uwielbienia w licheńskiej parafii

Ks. Wiktor Gumienny MIC, marianin, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, będzie przewodniczył Mszy św. połączonej z uwielbieniem Jezusa ukrytego w najświętszym Sakramencie.

Eucharystia rozpocznie się o godz. 19.00 w najbliższy wtorek, w kościele parafialnym pw. św. Doroty w Licheniu Starym.

W każdy pierwszy wtorek miesiąca licheński kościół parafialny wypełnia się wiernymi, którzy pragną wielbić Boga poprzez śpiew i adorację Najświętszego Sakramentu. Zdaniem ks. Piotra Kieniewicza, dyrektora Ośrodka Wsparcia Płodności NaProTechnologia w Licheniu, idea Wieczorów Uwielbienia  zrodziła się spontanicznie:

„Początek tej inicjatywy trzeba datować na sierpień 2014r., kiedy to w naszym Sanktuarium po raz pierwszy gościł o. John Bashobora. Z osobistego przeżycia spotkania z Chrystusem, jakie się dokonało w sercach kilkorga licheńskich parafian, zaczęli oni rozmawiać z księdzem proboszczem i księdzem kustoszem prosząc o to, by to doświadczenie wiary nie zakończyło się wraz z końcem rekolekcji o. Johna, ale aby było kontynuowane” – wyjaśnił kapłan.

Tak oto nieprzerwanie od ponad 2 lat w każdy pierwszy wtorek miesiąca wierni gromadzą się na wspólnej modlitwie. Najbliższa Msza św. połączona z Uwielbieniem już we wtorek, 07 lutego.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-02-06 07:47:15
miniaturka

Papież na Twitterze

Papież Franciszek na swoim koncie napisał o niepokoju i świadectwie.
2017-02-06 08:21:15
miniaturka

Ojciec Tomasz Dostatni OP o dzieciach z Aleppo i rodzinach z dworca w Brześciu

Nawiązując do wczorajszej liturgii słowa dominikanin wzywa aby chrześcijaństwo z rytualnego i deklaratywnego stało się prawdziwie ewangelicznym.
2017-02-06 08:36:43
miniaturka

Wojewoda śląski na Jasnej Górze

W miniony weekend Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski przybył z wizytą na Jasną Górę. Wojewoda uczestniczył w Apelu Jasnogórskim, w czasie którego odczytał Modlitwę jubileuszową na 300-lecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
2017-02-06 12:10:28
miniaturka

Arcybiskup Aleppo: Jezus nie był politycznie poprawny, ale politycznie sprawiedliwy

Abp Jean-Clément Jeanbart, ordynariusz Aleppo dla katolików obrządku melchickiego zarzucił biskupom krajów Zachodu, że wiele mówią o muzułmanach i islamie, przemilczając prześladowanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
2017-02-06 12:26:19
miniaturka

Bp Regmunt do chorych: Wasze cierpienie jest wielkim darem dla Ojczyzny i Kościoła

Wasze cierpienie jest wielkim darem dla Ojczyzny, Kościoła i dla waszych rodzin – powiedział bp Stefan Regmunt zwracając się do chorych.
2017-02-06 13:26:26
miniaturka

Suwałki: kolejny etap procesu beatyfikacyjnego ks. Hamerszmita

Rozpoczął się kolejny etap procesu beatyfikacyjnego ks. Kazimierza Hamerszmita. W pierwszą niedzielę lutego bp Jerzy Mazur ustanowił trybunał diecezjalny odpowiedzialny za przeprowadzenie tego procesu.