Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-06 08:31
Anna Bajon / jasnagora.pl/o. Stanisław Tomoń BPJG / mn

Wojewoda śląski na Jasnej Górze

W miniony weekend Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski przybył z wizytą na Jasną Górę. Wojewoda uczestniczył w Apelu Jasnogórskim, w czasie którego odczytał Modlitwę jubileuszową na 300-lecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Autor/źródło: wikipedia commons/Reytan

Wraz z wojewodą śląskim, jasnogórskie sanktuarium odwiedzili wicewojewodowie: Jan Chrząszcz i Mariusz Trepka oraz Adam Ostalecki, dyrektor generalny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Rozważanie apelowe poprowadził o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry. „My ludzie XXI wieku tak często staramy się zagłuszyć głos sumienia, głos Boga, hałasem, krzykiem i wrzaskiem dochodzącym do nas z różnych współczesnych zakamarków. Wypowiadamy tak wiele złych słów w relacjach z ludźmi, w rodzinach, miejscach pracy, na różnych spotkaniach, na ulicy. Wielu ludzi cierpi przez kłamstwa, plotki, oszczerstwa, zapominając, że mowa jest srebrem a milczenie złotem. Maryjo, jesteś dla nas, ludzi wierzących w Boga w Trójcy Świętej Jedynego, najlepszym wzorem i Nauczycielką tego, jak trwać w milczeniu (…)” – mówił.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-06 07:06:36
miniaturka

Papież apeluje o odważne wychowanie do obrony życia

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty przypomniał o przypadającym w niedzielę we Włoszech Dniu Obrony Życia. Tym razem jest on obchodzony pod hasłem: „Kobiety i mężczyźni w obronie życia, śladem św. Teresy z Kalkuty”.
2017-02-06 07:47:15
miniaturka

Papież na Twitterze

Papież Franciszek na swoim koncie napisał o niepokoju i świadectwie.
2017-02-06 08:21:15
miniaturka

Ojciec Tomasz Dostatni OP o dzieciach z Aleppo i rodzinach z dworca w Brześciu

Nawiązując do wczorajszej liturgii słowa dominikanin wzywa aby chrześcijaństwo z rytualnego i deklaratywnego stało się prawdziwie ewangelicznym.
2017-02-06 11:53:18
miniaturka

Wieczór Uwielbienia w licheńskiej parafii

Ks. Wiktor Gumienny MIC, marianin, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, będzie przewodniczył Mszy św. połączonej z uwielbieniem Jezusa ukrytego w najświętszym Sakramencie.
2017-02-06 12:10:28
miniaturka

Arcybiskup Aleppo: Jezus nie był politycznie poprawny, ale politycznie sprawiedliwy

Abp Jean-Clément Jeanbart, ordynariusz Aleppo dla katolików obrządku melchickiego zarzucił biskupom krajów Zachodu, że wiele mówią o muzułmanach i islamie, przemilczając prześladowanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
2017-02-06 12:26:19
miniaturka

Bp Regmunt do chorych: Wasze cierpienie jest wielkim darem dla Ojczyzny i Kościoła

Wasze cierpienie jest wielkim darem dla Ojczyzny, Kościoła i dla waszych rodzin – powiedział bp Stefan Regmunt zwracając się do chorych.