Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-04 07:01
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Krajowe Śniadanie Modlitewne w Waszyngtonie

„Duchowy sukces jest dla Stanów Zjednoczonych bardziej precyzyjną jednostką miary niż dobrobyt” – stwierdził prezydent Donald Trump podczas Krajowego Śniadania Modlitewnego w Waszyngtonie, organizowanego przez członków amerykańskiego Kongresu.

Kapitol
Autor/źródło: pixabay

Każdego roku odbywa się ono w pierwszy czwartek lutego. Celem tej inicjatywy jest stworzenie okazji politykom z różnych stron sceny politycznej do spotkania się i rozmów o tym, jak wiara wpływa na ich życie. W przeszłości nazywane ono było Prezydenckim Śniadaniem Modlitewnym.

„Wolność religijna nie jest darem rządu, ale darem Boga. Choć jest świętym prawem, to jego respektowanie wszędzie wokół nas jest zagrożone. Moja administracja zrobi wszystko, co w jej mocy, aby bronić wolności religijnej na tej ziemi” – powiedział prezydent Donald Trump.

Zdaniem komentatorów wypowiedź ta jest odpowiedzią na pogłoski o przygotowywaniu przez administrację obecnego prezydenta nowego rozporządzenia wykonawczego. Miałoby ono wprowadzić poszerzenie definicji organizacji o charakterze religijnym i dawałoby większą ochronę przeciwnikom tzw. małżeństw homoseksualnych, jak również osobom i organizacjom przeciwnym finansowaniu ubezpieczeń zdrowotnych pokrywających środki antykoncepcyjne przez pracodawców.

Dużą część swego wystąpienia prezydent poświęcił obronie swojej polityki imigracyjnej. „Chcemy, aby ludzie przyjeżdżali do naszego kraju, ale aby byli to ludzie, którzy kochają nas i nasze wartości” – stwierdził

Donald Trump. Kończąc powiedział, że zawsze chwytają go za serce słowa: „Modlę się za pana, panie prezydencie”.

A. Pożywio, Chicago, USA/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-03 17:32:14
miniaturka

Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików: pragniemy konkordatu

Minie wkrótce pierwsza rocznica spotkania Ojca Świętego z patriarchą moskiewskim Cyrylem 12 lutego ub. r. na Kubie. Jakie przyniosło ono skutki dla Ukrainy i tamtejszych grekokatolików?
2017-02-03 18:08:35
miniaturka

Dla Watykanu prawda jest ważniejsza niż wizerunek

Ks. Federico Lombardi SJ, były rzecznik Watykanu, podsumował głośną aferę Vatileaks.
2017-02-03 18:16:34
miniaturka

Bp Tomasik przeciwko alkoholowi na studniówkach

Biskup Henryk Tomasik krytycznie odniósł się do serwowania alkoholu na balach studniówkowych. W podobnym tonie wypowiedzieli się też dyrektorzy placówek oświatowych.
2017-02-03 18:35:25
miniaturka

Francja: mniej ataków na żydów i muzułmanów więcej na chrześcijan

W roku 2016 we Francji doszło do prawie 1000 aktów wandalizmu przeciw placówkom chrześcijańskim, czyli o 17,4% więcej niż rok wcześniej.
2017-02-04 08:04:10
miniaturka

Nursja: papieska pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi

W zniszczonej przez trzęsienie ziemi Nursji miał miejsce wyjątkowy mini koncert. Na gruzach miasta zaśpiewał wczoraj dla jego mieszkańców Claudio Baglioni, włoski artysta, który już w grudniu wystąpił na zorganizowanym przez Papieża koncercie charytatywnym w Watykanie.
2017-02-04 08:15:14
miniaturka

Św. Błażej czczony przez Hiszpanów i Latynosów

Wczorajsze wspomnienie św. Błażej cieszy się dużą popularnością w Hiszpanii, gdzie jest patronem licznych miejscowości. Z jego czcią łączy się wiele lokalnych tradycji. Wszyscy proszą, by chronił on ich przed bólem gardła.