Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-03 15:42
RV/mm

Papieskie przesłanie do laureatów Pokojowej Nagrody Nobla

Ojciec Święty popiera dążenia laureatów Pokojowej Nagrody Nobla do „zrozumienia i dialogu między narodami”.

Autor/źródło: EpiskopatNews

Pisze o tym kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin w przesłaniu na ich XVI Szczyt Światowy, zatytułowany: „Pokój i pojednanie”. Odbywa się on w Bogocie. Dlatego w przesłanym w imieniu Papieża liście jako przykład wskazuje się „wysiłki podejmowane w Kolumbii celem budowania mostów porozumienia”. Mogą one bowiem „zainspirować wszystkie społeczności do wzniesienia się ponad animozje i podziały”.

Spotkanie laureatów Pokojowej Nagrody Nobla trwa od 2 do 5 lutego. W przesłaniu kard. Parolin zapewnia, że Franciszek modli się dla uczestników Szczytu o „Boże błogosławieństwo mądrości i siły”.

tm/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-03 13:48:12
miniaturka

XIV Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży poświęcone przygotowaniom do ŚDM w Panamie

Przygotowania do ŚDM w Panamie w oparciu o doświadczenia spotkania w Polsce będą jednym z tematów XIV Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które rozpoczyna się dziś w Drohiczynie. Spotkanie z udziałem duszpasterzy i delegatów młodzieży potrwa do niedzieli.
2017-02-03 14:55:22
miniaturka

Ostrów Wielkopolski: noworodek w Oknie Życia

Dziś rano w Oknie Życia w budynku Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono noworodka. Chłopiec trafił do szpitala pod opiekę specjalistów.
2017-02-03 15:13:12
miniaturka

Wyspy Oceanii znikają

- Coraz więcej wysp znika. Mamy powodzie, susze, nieprzewidywalne pory roku, zakwaszanie oceanów. Cały region jest zagrożony wzrostem poziomu morza - alarmuje kard. John Ribat.
2017-02-03 16:14:46
miniaturka

Metropolia warszawska istnieje od 200 lat. Ustanowił ją papież Pius VII

Choć o metropolii warszawskiej mówi się ostatnio w kontekście planów powiększenia granic stolicy, struktura o takiej nazwie istnieje już od dawna w Kościele. Metropolia warszawska jest jedną z 15 metropolii ustanowionych przez papieża w Kościele katolickim w Polsce.
2017-02-03 17:29:14
miniaturka

Rachunek sumienia z posoborowej muzyki sakralnej

Brakuje nam dzisiaj muzyki sakralnej na wysokim poziomie. Również na tym polu Kościół powinien bardziej zabiegać o dialog wiary i kultury – przypomina kard. Gianfranco Ravasi w związku z przypadającą za miesiąc 50. rocznicą ogłoszenia posoborowej instrukcji „Musicam sacram”.
2017-02-03 17:32:14
miniaturka

Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików: pragniemy konkordatu

Minie wkrótce pierwsza rocznica spotkania Ojca Świętego z patriarchą moskiewskim Cyrylem 12 lutego ub. r. na Kubie. Jakie przyniosło ono skutki dla Ukrainy i tamtejszych grekokatolików?