Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-02-03 10:44
rk

Bp Pindel na Dzień Życia Konsekrowanego: odkrywajmy swoje powołanie w powołaniu

Do odkrywania nowego powołania w swoim dotychczasowym powołaniu zakonnym zachęcił bp Roman Pindel podczas Eucharystii w bielskim kościele.

Procesja ze świecami wokół bielskiego kościoła.
Autor/źródło: rk

Do odkrywania nowego powołania w swoim dotychczasowym powołaniu zakonnym zachęcił bp Roman Pindel podczas Eucharystii w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Ordynariusz bielsko-żywiecki przewodniczył 2 lutego Eucharystii z okazji święta Ofiarowania Pańskiego i Dnia Życia Konsekrowanego.

W homilii bp Pindel zachęcił, by przypatrzeć się, w jaki sposób odkrywanie nowego powołania w dotychczasowym powołaniu zakonnym staje się nowym sposobem konsekracji, mimo przyjęcia wcześniej konkretnego charyzmatu zakonu czy zgromadzenia.  Hierarcha odwołał się przy tym do posynodalnej adhortacji Jana Pawła II z 1996 roku „Vita Consecrata”.

„Dobrze żebyśmy widzieli siebie wciąż także w Kościele, jako mężczyźni i kobiety powołani do bardzo szczególnego świadectwa, ale także powołani do tego miejsca w Kościele gdzie jesteśmy - do charyzmatu posłannictwa tego zgromadzenia czy zakonu” – dodał.

Bp Pindel nawiązał też do listu bp. Kazimierza Gurdy, przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP, wystosowanego z okazji 2 Dnia Życia Konsekrowanego. W dokumencie tym, jak zauważył bielsko-żywiecki biskup, znalazła się zachęta do konsekracji chrztu i konsekracji zakonnych, oraz ponownego ofiarowania siebie w służbie Bogu i ludziom.

„To się dokonuje wtedy, kiedy odkrywamy dzień po dniu łaskę, dary, to nowe powołanie - powołanie w powołaniu” – wyjaśnił.

Po Mszy św. biskup wręczył listy gratulacyjne siostrom obchodzącym okrągłe jubileusze – od 60-lecia, 50-lecia do 25-lecia ślubów zakonnych.

Przed liturgią odbyła się adoracja eucharystyczna, podczas której modlono się m. in słowami Litanii do św. Brata Alberta. Uczestnicy liturgii mogli tez uczcić relikwie patrona ubogich.

Świąteczne spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie przy stole.Podziel się tym materiałem z innymi: