Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-03 10:44
rk

Bp Pindel na Dzień Życia Konsekrowanego: odkrywajmy swoje powołanie w powołaniu

Do odkrywania nowego powołania w swoim dotychczasowym powołaniu zakonnym zachęcił bp Roman Pindel podczas Eucharystii w bielskim kościele.

Procesja ze świecami wokół bielskiego kościoła.
Autor/źródło: rk

Do odkrywania nowego powołania w swoim dotychczasowym powołaniu zakonnym zachęcił bp Roman Pindel podczas Eucharystii w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Ordynariusz bielsko-żywiecki przewodniczył 2 lutego Eucharystii z okazji święta Ofiarowania Pańskiego i Dnia Życia Konsekrowanego.

W homilii bp Pindel zachęcił, by przypatrzeć się, w jaki sposób odkrywanie nowego powołania w dotychczasowym powołaniu zakonnym staje się nowym sposobem konsekracji, mimo przyjęcia wcześniej konkretnego charyzmatu zakonu czy zgromadzenia.  Hierarcha odwołał się przy tym do posynodalnej adhortacji Jana Pawła II z 1996 roku „Vita Consecrata”.

„Dobrze żebyśmy widzieli siebie wciąż także w Kościele, jako mężczyźni i kobiety powołani do bardzo szczególnego świadectwa, ale także powołani do tego miejsca w Kościele gdzie jesteśmy - do charyzmatu posłannictwa tego zgromadzenia czy zakonu” – dodał.

Bp Pindel nawiązał też do listu bp. Kazimierza Gurdy, przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP, wystosowanego z okazji 2 Dnia Życia Konsekrowanego. W dokumencie tym, jak zauważył bielsko-żywiecki biskup, znalazła się zachęta do konsekracji chrztu i konsekracji zakonnych, oraz ponownego ofiarowania siebie w służbie Bogu i ludziom.

„To się dokonuje wtedy, kiedy odkrywamy dzień po dniu łaskę, dary, to nowe powołanie - powołanie w powołaniu” – wyjaśnił.

Po Mszy św. biskup wręczył listy gratulacyjne siostrom obchodzącym okrągłe jubileusze – od 60-lecia, 50-lecia do 25-lecia ślubów zakonnych.

Przed liturgią odbyła się adoracja eucharystyczna, podczas której modlono się m. in słowami Litanii do św. Brata Alberta. Uczestnicy liturgii mogli tez uczcić relikwie patrona ubogich.

Świąteczne spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie przy stole.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-02-03 10:28:11
miniaturka

ABECADŁOWA BALONIADA W OLSZTYNIE

Pod takim hasłem odbędą się warsztaty dla dzieci w sobotę (18.02) w Aura Centrum Olsztyn. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 14.00. Organizatorem jest ,,Abecadło" biblioteka dla dzieci, filia numer 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie (woj.warmińsko-mazurskim).
2017-02-03 11:01:33
miniaturka

POGRZEB ŚP. LEOKADII URADZIŃSKIEJ - MAMY KSIĘDZA KANONiKA STANISŁAWA

We wtorek (31.01) o godz.10.30 w Augustowie odbył się pogrzeb śp. Leokadii Uradzińskiej - mamy ks.kan. Stanisława,który jest jednocześnie dziekanem i proboszczem parafii św. Anny w Kolnie (woj.podlaskim). Mszy pogrzebowej przewodniczył Biskup Łomżyński - Janusz Stepnowski.
2017-02-03 11:06:30
miniaturka

Podaruj puszkę mleka

Sekcja polska Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” rozpoczęła nową akcją na rzecz syryjskich matek z małymi dziećmi. Inicjatywa nosi nazwę „Podaruj puszkę mleka”.
2017-02-03 11:28:35
miniaturka

Jasna Góra: otwarto wystawę „Królowa Polski o wielu obliczach”

Z okazji jubileuszowego roku 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu 2 lutego otwarto wystawę „Królowa Polski o wielu obliczach”. Ekspozycję stanowią wizerunki Matki Bożej z całego kraju koronowane przez kard. Stefana Wyszyńskiego.
2017-02-03 11:48:09
miniaturka

Mistyczka z XVII wieku, Teresa Marchocka OCD bliżej chwały ołtarzy.

Dekret ważności dochodzenia diecezjalnego w procesie beatyfikacyjnym Teresy od Jezusa zwanej „polską Teresą od Jezusa” wydała Stolica Apostolska.
2017-02-03 11:59:37
miniaturka

Papież zaprasza młodych stażem biskupów na rekolekcje

Ojciec Święty pragnie, aby co roku organizowano rekolekcje połączone z możliwością spotkania dla biskupów obchodzących piątą i szóstą rocznicę swej sakry – informuje Kongregacja ds. Biskupów. W tym roku odbędą się one w dniach 21.08- 4.09.