Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-02 15:43
iz / sercanie.pl

Złamana, ale nie bezsilna

W niedzielne popołudnie zakończyły się pierwsze warsztaty pt. „Złamana, ale nie bezsilna. Dla kobiet, które wierzą Bogu”, organizowane przez Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. Prowadziła je Małgorzata Dąbrowska.

sercanie.pl

W dniach 27-29 stycznia w sercańskim Domus Mater w Krakowie-Płaszowie odbyły się warsztaty dla kobiet pt. „Złamana, ale nie bezsilna. Dla kobiet, które wierzą Bogu”. Jak mówi ich prowadząca, Małgorzata Dąbrowska, to trzydniowe spotkanie zostało skierowane do pań, które zmagają się z kryzysem w małżeństwie. Opierając się na swoim doświadczeniu życiowym i zawodowym, Dąbrowska stworzyła innowacyjny model warsztatowy, który dał kobietom narzędzia do pracy nad sobą. – Każda z uczestniczek otrzymała specjalnie przygotowany zeszyt. W czasie warsztatów w konkretny sposób został on wypełniony. Kobiety notowały w nim informacje o narzędziach, z których warto korzystać w konkretnych sytuacjach życiowych. Było też miejsce na pytania czy odwołania do tego, co usłyszały w czasie naszych spotkań – mówi Dąbrowska.


Uczestniczki warsztatów mogły wysłuchać kilkunastu wykładów, których tematy mówiły o kryzysach i ich przezwyciężaniu, o ludzkich potrzebach, o przykazaniu miłości, marzeniach, powołaniu i wielu innych. Jedna z biorących udział w kursie kobiet, Magdalena, podkreśla, że z tych warsztatów wychodzi bardzo umocniona. – Same konkrety. Nie było żadnego użalania się nad sobą, ale twarde wskazówki do tego, jak wprowadzać zmiany w życie. Tego mi było trzeba – mówi zadowolona.


Dąbrowska zaznacza, że wiele kobiet przyjechało na warsztaty z obawami. – Po tych trzech dniach już wiem, że panie najbardziej bały się dwóch rzeczy: bycia ocenianą oraz marnowania czasu na płacz i rozpamiętywanie przeszłości. Na szczęście było zupełnie inaczej – mówi zadowolona. Jak podkreśla, w ciągu tych trzech dni był zarówno czas na to, by zastanowić się nad przyczynami kryzysu w rodzinie, ale także na to, by to wszystko oddać Panu Bogu w modlitwie. – Kiedy sama zmagałam się z kryzysem we własnym domu, nie było tego typu rekolekcji czy warsztatów. Dziś, po wielu latach, sama jestem gotowa, by do takich osób wyciągnąć dłoń i im pomóc, by stanąć po drugiej stronie – opowiada prowadząca.


Małgorzata, kolejna z uczestniczek kursu, podkreśla, że takie spotkanie było jej bardzo potrzebne. – Dzięki temu, że tutaj byłam, bardzo wiele zrozumiałam – mówi. Zawsze wydawało mi się, że moja małżeńska sytuacja jest beznadziejna. Dzięki tym warsztatom czuję, że odbiłam się od dna. Wiele z nas, kobiet, jest opuszczonych przez mężów. Ja mimo to staram się być jemu wierna i nadal go kocham – podkreśla ze łzami w oczach. – Jeśli on będzie chciał wrócić, to zawsze będę przy nim i będę mu pomagać. Tak ślubowałam przed Panem Bogiem. Wszyscy wokół „doradzają”, abym opuściła męża, ale ja w sercu mam pragnienie wierności – zakończyła.


Małgorzata Dąbrowska jest członkiem Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” od dziesięciu lat. Jak czytamy na jej stronie internetowej, w swoich działaniach „wspiera, szczególnie kobiety, w odważnym stawianiu sobie celów, w sięganiu po swoje szczęście, w nawiązywaniu nowych kontaktów przyjacielskich i biznesowych, inspiruje, zaraża wiarą i pozytywną energią”.


Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” prowadzone jest przez Księży Sercanów. Nawiązuje do nowatorskiej działalności na tym polu ich założyciela ks. Leona Dehona (1843-1925). W swoich działaniach duszpasterstwo promuje model moralnego menadżera i przedsiębiorcy, integruje środowiska chrześcijańskich działaczy biznesowych oraz pomaga jego członkom zgłębiać Pismo Święte oraz katolicką naukę społeczną.


Więcej informacji na stronach: www.duszpasterstwotalent.pl oraz www.malgorzatadabrowska.pl

Źródło: https://ekai.pl/krakow-zakonczyly-sie-warsztaty-dla-kobiet-zlamana-ale-nie-bezsilna/

http://www.sercanie.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-02 13:06:13
miniaturka

Prymas do osób konsekrowanych: Waszą misją jest obecność pośród nas

„Waszą misją jest obecność pośród nas. Jest nią świadectwo wiernej miłości. Wasze oddanie Bogu i ludziom, wyrażone szczególnie poprzez profesję rad ewangelicznych” – mówił abp Wojciech Polak do osób konsekrowanych w katedrze gnieźnieńskiej.
2017-02-02 13:45:05
miniaturka

1. numer L'Osservatore Romano po polsku w 2017 r.

W opublikowanym właśnie numerze 1/2017 L'Osservatore Romano możemy odnaleźć m.in. orędzie Papieża na Światowy Dzień Chorego, który obchodzony jest 11 lutego każdego roku. Przeczytamy w nim, że obchody te «odnawiają w Kościele duchową moc, aby lepiej wypełniał tę zasadniczą część swojej misji, która obejmuje posługę ostatnim, chorym, cierpiącym, wykluczonym i usuwanym na margines».
2017-02-02 14:02:13
miniaturka

Dziś ingres kard. Ryłki do bazyliki Santa Maria Maggiore

Dziś o godz. 18.00 odbędzie się ingres kard. Stanisława Ryłki do papieskiej bazyliki Matki Bożej Większej. Jest to pierwszy przypadek, by Polak został archiprezbiterem jednej z czterech bazylik papieskich Wiecznego Miasta.
2017-02-02 16:12:48
miniaturka

Doroczna pielgrzymka parlamentarzystów

Po raz 28. na Jasną Górę przybyła Pielgrzymka Parlamentarzystów. To tradycyjne spotkanie odbywa się co roku 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Do sanktuarium przybyło kilkudziesięciu posłów i senatorów RP z różnych klubów parlamentarnych oraz ks. dr Piotr Burgoński, krajowy duszpasterz parlamentarzystów.
2017-02-02 16:30:14
miniaturka

Pierwsza kompleksowa publikacja o Polakach posługujących w Kościele na Wschodzie

Posługa Polaków dla Kościoła na Wschodzie, to wielkie dzieło. Mówimy o całej armii ludzi, których ofiarną pracę chcemy ocalić od zapomnienia – wyjaśnia w rozmowie z KAI ks. Leszek Kryża TChR, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP. Publikacja, powstająca z inicjatywy tego zespołu, zgromadzi informacje i świadectwa dotyczące działalności polskich kapłanów, osób konsekrowanych i świeckich misjonarzy we wszystkich krajach byłego Związku Radzieckiego na przestrzeni ostatnich 25 lat.
2017-02-02 17:11:54
miniaturka

Tawadros II: terroryzm nie ma swojej ojczyzny ani swojej religii

„Chrześcijan w Egipcie ogarnął strach i przerażenie, ale potwierdzają oni również zdecydowane przekonanie, że terroryzm nie ma swojej ojczyzny ani swojej religii” – tak prawie dwa miesiące po ataku terrorystycznym na katedrę koptyjską w Kairze mówi patriarcha Tawadros II.