Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-02 13:40
MG

1. numer L'Osservatore Romano po polsku w 2017 r.

W opublikowanym właśnie numerze 1/2017 L'Osservatore Romano możemy odnaleźć m.in. orędzie Papieża na Światowy Dzień Chorego, który obchodzony jest 11 lutego każdego roku. Przeczytamy w nim, że obchody te «odnawiają w Kościele duchową moc, aby lepiej wypełniał tę zasadniczą część swojej misji, która obejmuje posługę ostatnim, chorym, cierpiącym, wykluczonym i usuwanym na margines».

L'Osservatore Romano 1/2017
Autor/źródło: OR

W swoim Orędziu na ten dzień Papież pisze również, że św. Bernadeta, która po spotkaniu z «Piękną Panią» w grocie Massabielskiej poświęciła swoje życie dla zbawienia ludzkości, służąc chorym, może być wzorem dla każdego pracownika służby zdrowia. Niełatwy wybór życiowego powołania będzie z kolei tematem Synodu Biskupów, który odbędzie się w październiku 2018 r. Temat ten jest szczególnie aktualny, bowiem «bardziej niż dotąd nowe pokolenia doświadczają trudności w wyborze drogi życiowej, także w sytuacjach dobrobytu gospodarczego i wolności, a wręcz wydaje się, że właśnie te dwie sytuacje są źródłem bardziej dezorientacji niż ufności w przyszłość i woli kształtowania swoich czasów», jak pisze Lucetta Scaraffia w otwierającym nasz najnowszy numer artykule wstępnym, w którym oprócz tekstów papieskich publikujemy również wywiady z generałem jezuitów o. Arturem Sosą,  z nową dyrektor Muzeów Watykańskich Barbarą Jattą oraz z kard. Oswaldem Graciasem. Hinduski kardynał, członek grupy doradzającej Papieżowi w kwestiach dotyczących zarządzania Kościołem powszechnym i reformy Kurii Rzymskiej, odpowiada na pytania dotyczące miejsca kobiet w świecie i we wspólnocie kościelnej z punktu widzenia prawa kanonicznego.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-02 12:29:45
miniaturka

Abp Stanisław Gądecki: Wczoraj, dziś i jutro życia konsekrowanego

– Jest za co wielbić Boga i za co dziękować. Za konsekrowane wczoraj, dzisiaj i jutro – mówił abp Stanisław Gądecki 2 lutego w katedrze poznańskiej. Metropolita Poznański przewodniczył Mszy św. z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.
2017-02-02 12:41:51
miniaturka

Warszawa: msza św. w intencji zmarłych bezdomnych

Wspólnota Sant’Egidio zaprasza na Mszę Świętą w intencji zmarłych bezdomnych. Liturgia sprawowana będzie w sobotę 4 lutego w kościele św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła w Warszawie o godz. 19:00.
2017-02-02 13:06:13
miniaturka

Prymas do osób konsekrowanych: Waszą misją jest obecność pośród nas

„Waszą misją jest obecność pośród nas. Jest nią świadectwo wiernej miłości. Wasze oddanie Bogu i ludziom, wyrażone szczególnie poprzez profesję rad ewangelicznych” – mówił abp Wojciech Polak do osób konsekrowanych w katedrze gnieźnieńskiej.
2017-02-02 14:02:13
miniaturka

Dziś ingres kard. Ryłki do bazyliki Santa Maria Maggiore

Dziś o godz. 18.00 odbędzie się ingres kard. Stanisława Ryłki do papieskiej bazyliki Matki Bożej Większej. Jest to pierwszy przypadek, by Polak został archiprezbiterem jednej z czterech bazylik papieskich Wiecznego Miasta.
2017-02-02 15:45:26
miniaturka

Złamana, ale nie bezsilna

W niedzielne popołudnie zakończyły się pierwsze warsztaty pt. „Złamana, ale nie bezsilna. Dla kobiet, które wierzą Bogu”, organizowane przez Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. Prowadziła je Małgorzata Dąbrowska.
2017-02-02 16:12:48
miniaturka

Doroczna pielgrzymka parlamentarzystów

Po raz 28. na Jasną Górę przybyła Pielgrzymka Parlamentarzystów. To tradycyjne spotkanie odbywa się co roku 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Do sanktuarium przybyło kilkudziesięciu posłów i senatorów RP z różnych klubów parlamentarnych oraz ks. dr Piotr Burgoński, krajowy duszpasterz parlamentarzystów.