Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-10-31 17:28
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Do Polski przybył nowy nuncjusz apostolski

Abp Salvatore Pennacchio powitany został przez hierarchów Kościoła w Polsce, na czele z przewodniczącym episkopatu abp. Stanisławem Gądeckim.

Powitanie abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce, Warszawa, 31 X 2016
Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

Krótkie spotkanie z dziennikarzami abp Pennacchio rozpoczął od wypowiedzianych po polsku słów: „Dzień dobry. Szczęść Boże”.

Nowy nuncjusz podkreślił, że swoją posługę polskiemu Kościołowi i narodowi pragnie podjąć z odwagą i miłością. Zaznaczył, że jego misją jest poznanie Kościoła w tym kraju, stąd towarzyszyć mu będą trzy słowa: słuchać, kochać i patrzeć.

„Misja nuncjusza polega na budowaniu mostów między Rzymem i Kościołem lokalnym, wszystkimi biskupami, księżmi, duchowieństwem, wiernymi i młodzieżą. Ale misją jest także budowanie mostów między państwem, rządem, władzami świeckimi, korpusem dyplomatycznym, ponieważ nuncjusz ma i tę funkcję – dziekana korpusu dyplomatycznego i ambasadora” – podkreślił abp Pennacchio.


W najbliższy czwartek 3 listopada nowy nuncjusz apostolski w Polsce złoży listy uwierzytelniające na ręce prezydenta Andrzeja Dudy. Od tego momentu rozpocznie się oficjalnie jego posługa w Rzeczypospolitej Polskiej.


R. Łączny, KAI/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: nuncjusz apostolski, Polska, Salvatore Pennacchio