Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-02-02 11:58
KAI/mm

Kraków: kard. Tagle na kontynuacji ŚDM-owych rekolekcji

11 lutego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się kolejna, czwarta odsłona rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”. O darze męstwa przybyłym opowie kard. Luis Antonio Tagle z Filipin.

Autor/źródło: James Sarmiento/flickr.com/CC BY 2.0

Spotkanie w temacie kolejnego daru Ducha św. rozpocznie się 11 lutego o godz. 16:30. Najpierw z gościem z Filipin porozmawiają Mateusz Ochman, Tomasz Adamski oraz Monika Rybczyńska. Kardynał zostanie zapytany m.in. o męstwo w wyznawaniu wiary w dobie licznych prześladowań, z jakimi zmagają się chrześcijanie na całym świecie. Następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., po której nastąpi konferencja oraz modlitwa uwielbienia.


„Tym razem na rekolekcjach będzie trochę bardziej czuć Światowe Dni Młodzieży – a to dlatego, że nasz prelegent przyleci z drugiego końca świata. Kardynał Tagle jest biskupem Manili, gdzie także odbyło się ŚDM. Duchowny był również obecny na święcie młodych w Krakowie, a dokładniej w Mercy Center, gdzie były prowadzone katechezy w języku angielskim” – opisała Ewa Korbut, wolontariusz rekolekcji "Ogień dla nas i całego świata".


Kard. Tagle jest arcybiskupem Manili na Filipinach. Duchowny jest doktorem teologii i jest mocno zaangażowany w pomoc charytatywną (jest szefem Caritas Internationalis) oraz wsparcie prześladowanych chrześcijan. „Każde świętowanie Światowych Dni Młodzieży jest tak naprawdę spotkaniem z Jezusem. Jezusem, który przemawia nie tylko przez papieża, ale również przez wydarzenia życia, szczególnie przez historie innych młodych ludzi” – mówił kardynał podczas światowego spotkania młodych w Krakowie.


Kard. Tagle jest także prezenterem programu The Word Exposed, emitowanego online na CatholicTV.com. Okazjonalnie występuje w filipińskiej telewizji śniadaniowej oraz dobrze rozumie świat mediów społecznościowych.


Ponadto w lutowym spotkaniu czynnie uczestniczyć będą przedstawiciele Przymierza Miłosierdzia i Duszpasterstwa Akademickiego Beczka, które zaprezentuje film oraz świadectwo.


Osoby z całej Polski i świata będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu przez transmisję online – na stronie www.krakow2016.com i na kanale YouTube oraz za pośrednictwem Radia Profeto.pl


Kolejne spotkania w ramach cyklu „Ogień dla nas i całego świata” odbędą się 11 marca, 8 kwietnia i 13 maja.

luk / Kraków


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kraków, rekolekcje, kard.Tagle, „Ogień dla nas i całego świata”