Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-01 17:36
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Kard. Parolin zaskoczony ubóstwem Malgaszy

Zakończyła się wizyta watykańskiego sekretarza stanu na Madagaskarze. Dziś udaje się on do Republiki Konga.

Autor/źródło: SaeimaPraca pochodna: TharonXX, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org

„Na Madagaskar przybyłem w imieniu Ojca Świętego, aby zachęcić tamtejszą wspólnotę do wzmożonego działania zarówno na polu duszpasterstwa, jak i rozwoju ludzkiego” – powiedział kard. Pietro Parolin, podsumowując swą pięciodniową wizytę. Za szczególnie niepokojący uznał on fakt, że wielu Malgaszów nie liczy już na pomoc państwa w ubieganiu się o sprawiedliwość społeczną.

„Do tej pory dość słabo znałem Madagaskar, a wręcz niemal wcale nie znałem tego kraju. Jednak podczas mojego pobytu zobaczyłem wiele rzeczy, które zapadły mi głęboko w serce. Na przykład ubóstwo, ubóstwo wielu Malgaszów. Dlatego uważam, że trzeba tu naprawdę zabiegać o sprawiedliwość społeczną, ale w oparciu o Ewangelię. Tu nie chodzi jedynie o jakieś zaangażowanie socjalne, ale o działania, które wyrastają z serca Ewangelii. Do tego nieustannie wzywa nas Papież. To właśnie ma na myśli, kiedy zwraca uwagę na ubogich, na najsłabszych, na zapomnianych przez wielkich naszego świata. Myślę, że dążenie do sprawiedliwości społecznej jest właściwą reakcją na tę sytuację. Wszystkim Malgaszom trzeba zapewnić możliwość rozwoju na miarę godności człowieka i dziecka Bożego” – powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla Radia Watykańskiego.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-01 15:57:36
miniaturka

Rozmowy zamiast przemówień podczas wizyt ad limina

Od tego roku podczas tradycyjnych wizyt episkopatów ad limina Apostolorum papież Franciszek nie będzie wygłaszał przemówień, ale rozmawiał z biskupami za zamkniętymi drzwiami.
2017-02-01 16:16:19
miniaturka

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów przenosi się do Wrocławia

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się od 22 do 27 października we Wrocławiu. Od tego roku festiwal odbywać się będzie w stolicy Dolnego Śląska. Współpraca z dotychczasowym operatorem festiwalu została zakończona.
2017-02-01 17:14:26
miniaturka

Kard. Müller przeciwko mylnym interpretacjom Amoris laetitia

Adhortację „Amoris laetitia” należy odczytywać w świetle całej doktryny Kościoła – przypomina prefekt Kongregacji Nauki Wiary w wywiadzie dla miesięcznika Il Timone.
2017-02-01 18:12:02
miniaturka

Aleppo: po 5 latach wojny powraca normalne życie

Podczas gdy negocjacje w sprawie pokoju w Syrii coraz bardziej się opóźniają, do Aleppo po 5 latach działań wojennych powoli powraca normalne życie.
2017-02-01 18:41:21
miniaturka

Brazylia: przejście na emeryturę polskiego biskupa Itabuny

Papież przyjął rezygnację bp. Czesława Stanuli CSsR, polskiego misjonarza posługującego w brazylijskim stanie Bahia.
2017-02-01 20:52:55
miniaturka

„Bóg przemówił w Legnicy”. Książka jest już dostępna!

Do rąk czytelników trafiła książka pt. „Bóg przemówił w Legnicy”. Jest to zapis wydarzeń, jakie dokonały się w parafii św. Jacka w Legnicy.