Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-02-01 13:27
BP KEP/mm

Bp Solarczyk do osób konsekrowanych: Bądźcie pochodnią dla pogrążonych w ciemnościach

W przeddzień Światowego Dnia Życia Konsekrowanego w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej odbyło się spotkanie dla sióstr zakonnych i członkiń instytutów świeckich życia konsekrowanego.

Autor/źródło: pixabay.com

– Bądźcie zapaloną pochodnia dla pogrążonego w ciemnościach świata – zachęcał osoby konsekrowane bp Marek Solarczyk.
– Wasze życie jest dla nas czytelnym znakiem Bożej obecności – dodał w homilii.  Przyrównał świadectwo życia oddanego Panu do ‘prostych śladów czynionych nogami’. – Często są one zwyczajne, codzienne, może niekiedy nawet niezauważalne w biegu codziennych spraw, ale obecne i będące niesamowitą nadzieją dla tych, którzy szukają różnych odpowiedzi czy rozwiązań w swoim życiu – powiedział kaznodzieja.


Przypomniał, że tym który powołuje na drogę dar ewangelicznych jest Bóg. – To On wzywa ludzi by byli dla innych przewodnikami, by wnosili Jego pokój, światło i świętość w życie pogrążonego w mrokach świata. By byli niczym pochodnia, czy lampa niesiona w pokornych, wytrwałych, może niekiedy nieco osłabłych ale pełnych miłości dłoniach Oblubienicy, która z ufnością i wiernością trwa przy swoim oblubieńcu – powiedział bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.


Zachęcił on również osoby konsekrowane do wdzięczności Bogiem za dar powołania – Stańmy dziś z ufnością wobec Tego, który nam nieustannie błogosławi i któremu po raz kolejny chcemy zawierzyć naszą duszę i wszystkie sprawy, intencje, które nosimy w swoim sercu. On nigdy o nas nie zapomina, bo jak mówił psalmista – „ wie z czegośmy powstali”, i będzie nieustannie nas wspierał – „bo Jego łaska jest wieczna dla Jego czcicieli” – podkreślił bp Solarczyk.


Na zakończenie liturgii alumni wyrazili swoją wdzięczność osobom poświęconym Bogu, za ich modlitwę i świadectwo życia.


Na terenie diecezji warszawsko-praskiej posługuje 65 żeńskich zgromadzeń zakonnych i 17 zgromadzeń męskich.


mag/KAI


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: bp Solarczyk, zakony, osoby konsekrowane