Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-31 17:09
RV/mm

Papież zadzwonił do chorego kardynała Vlka

Ojciec Święty zadzwonił do ciężko chorego na nowotwór kardynała Miloslava Vlka. Franciszek dzwonił do czeskiego kardynała kilkakrotnie. Ponieważ nie odbierał on telefonu, nagrał mu wiadomość.

Autor/źródło: Dawid Voprada/Wikimedia Commons/CCA-SA 3.0

"Wiadomość dla kard. Vlka. Tu Papież Franciszek. Dzwonię, aby cię pozdrowić i powiedzieć, że modlę się o twoje zdrowie. Ściskam cię mocno. Niech Pani ci błogosławi” – powiedział Papież.

Kiedy były prymas Czech odsłuchał wiadomość, zadzwonił do papieskiego sekretarza, by podziękować za telefon. Ojciec Święty zadzwonił ponownie, lecz kard. Vlk znów nie mógł odebrać, a Franciszek nagrał nową wiadomość, tym razem nazywając praskiego purpurata po łacinie „Lupus”, czyli Wilkiem. Kiedy za trzecim razem udało się wreszcie Papieżowi dodzwonić do kard. Vlka, zapewnił go o swej bliskości i modlitwie, wysłuchał, jak się czuje chory i jak przebiega terapia.

U dawnego arcybiskupa Pragi zdiagnozowano nowotwór płuc z przerzutami do kości. Po kilkudniowym pobycie w szpitalu został on przeniesiony do jednej z praskich parafii. W świecie jest znany nie tylko jako były prymas Czech, ale również jako aktywny członek Ruchu Focolari.

kb/ rv, kardinal.cz

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-31 14:07:10
miniaturka

Joanna Krupska: chcemy wprowadzić modę na dużą rodzinę

- Chcielibyśmy zachęcić do pozytywnego spojrzenia na dużą rodzinę, która jest nie tylko źródłem obciążenia, ale też wielkiego szczęścia i spełnienia - powiedziała Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus", podsumowując 10-lecie działalności stowarzyszenia.
2017-01-31 14:21:57
miniaturka

Franciszek u św. Marty: Jezus patrzy na wszystkich, ale na każdego z osobna

- Jeśli wytrwale będziemy wpatrywać się w Jezusa, to zaskoczeni odkryjemy, że On spogląda na każdego z nas z miłością - powiedział papież podczas porannej Mszy św. w Domu św. Marty.
2017-01-31 14:23:39
miniaturka

Wspomnienie św. Joanny de Valois

W najbliższą sobotę, 4 lutego, siostry z Zakonu Najświętszej Maryi Panny (anuncjatki) zapraszają wiernych do włączenia się we wspólną modlitwę w związku z przypadającym wspomnieniem założycielki zgromadzenia – św. Joanny de Valois.
2017-01-31 17:53:53
miniaturka

W Quebeku od dawna podsycano wrogość względem religii

Kanadyjczycy nadal są w szoku po niedzielnym zamachu na wspólnotę muzułmanów w Quebeku. „Myśleliśmy, że terroryzm nas nie dotyczy, że do takich zamachów nie dojdzie w naszym słynącym ze spokoju mieście” – powiedział biskup pomocniczy Marc Pelchat.
2017-01-31 18:06:03
miniaturka

Abp Sako: chrześcijanie zapłacą za odrzucenie muzułmanów w USA

– Dekret prezydenta Trumpa o zakazie przyjmowania uchodźców z siedmiu muzułmańskich krajów może się okazać niebezpieczny dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie – ostrzega patriarcha Louis Sako.
2017-01-31 18:40:52
miniaturka

Hiszpania: salezjanie obchodzą święto swojego założyciela

Dla hiszpańskiej młodzieży, szczególnie ubogiej i spychanej na margines, patron dzisiejszego dnia św. Jana Bosko jest „ojcem i mistrzem”, jak go nazywa liturgia. Rodzina salezjańska w Hiszpanii bardzo uroczyście obchodzi święto swojego założyciela.