Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-31 17:09
RV/mm

Papież zadzwonił do chorego kardynała Vlka

Ojciec Święty zadzwonił do ciężko chorego na nowotwór kardynała Miloslava Vlka. Franciszek dzwonił do czeskiego kardynała kilkakrotnie. Ponieważ nie odbierał on telefonu, nagrał mu wiadomość.

Autor/źródło: Dawid Voprada/Wikimedia Commons/CCA-SA 3.0

"Wiadomość dla kard. Vlka. Tu Papież Franciszek. Dzwonię, aby cię pozdrowić i powiedzieć, że modlę się o twoje zdrowie. Ściskam cię mocno. Niech Pani ci błogosławi” – powiedział Papież.

Kiedy były prymas Czech odsłuchał wiadomość, zadzwonił do papieskiego sekretarza, by podziękować za telefon. Ojciec Święty zadzwonił ponownie, lecz kard. Vlk znów nie mógł odebrać, a Franciszek nagrał nową wiadomość, tym razem nazywając praskiego purpurata po łacinie „Lupus”, czyli Wilkiem. Kiedy za trzecim razem udało się wreszcie Papieżowi dodzwonić do kard. Vlka, zapewnił go o swej bliskości i modlitwie, wysłuchał, jak się czuje chory i jak przebiega terapia.

U dawnego arcybiskupa Pragi zdiagnozowano nowotwór płuc z przerzutami do kości. Po kilkudniowym pobycie w szpitalu został on przeniesiony do jednej z praskich parafii. W świecie jest znany nie tylko jako były prymas Czech, ale również jako aktywny członek Ruchu Focolari.

kb/ rv, kardinal.cz


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, kard. Vlka