Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-31 14:20
RA

Wspomnienie św. Joanny de Valois

W najbliższą sobotę, 4 lutego, siostry z Zakonu Najświętszej Maryi Panny (anuncjatki) zapraszają wiernych do włączenia się we wspólną modlitwę w związku z przypadającym wspomnieniem założycielki zgromadzenia – św. Joanny de Valois.

Liturgiczne wspomnienie św. Joanny de Valois, królowej Francji i fundatorki Zakonu Najświętszej Maryi Panny, przypada właśnie 4 lutego. Dla sióstr anuncjatek jest to dzień odpustu, ale także okazja do spotkania z wiernymi (licheńskimi parafianami oraz pielgrzymami), do rozmowy i bezpośredniego kontaktu.

Centralnym punktem obchodów święta będzie Najświętsza Eucharystia celebrowana o godz. 17.00 przez ks. Eugeniusza Zarzecznego MIC, marianina, wiceprowincjała Zgromadzenia Księży Marianów w Polsce. Po wspólnej modlitwie mniszki tradycyjnie zapraszają wszystkich uczestników liturgii na przygotowany przez siebie słodki poczęstunek.

Siostry z Zakonu Najświętszej Maryi Panny w lesie grąblińskim mieszkają od 2010 roku. Obecnie w klasztorze mieszka sześć sióstr  (cztery Francuski i dwie Polki). Msze św. w dzień powszedni w grąblińskim kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnot Ewangelicznych odprawiane są o godzinie 7.30, w niedzielę natomiast o godzinie 8.00.

Warto dodać, że w tym roku przypada 500. rocznica zatwierdzenia Reguły Zakonu Najświętszej Maryi Panny przez Stolicę Apostolską.  
Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-01-31 12:59:34
miniaturka

Warszawa: dni otwarte w szkołach sióstr nazaretanek

Siostry Nazaretanki zapraszają rodziny na Dni Otwarte do swojej szkoły przy ulicy Czerniakowskiej 137 w Warszawie w sobotę 4 lutego i 1 kwietnia.
2017-01-31 14:07:10
miniaturka

Joanna Krupska: chcemy wprowadzić modę na dużą rodzinę

- Chcielibyśmy zachęcić do pozytywnego spojrzenia na dużą rodzinę, która jest nie tylko źródłem obciążenia, ale też wielkiego szczęścia i spełnienia - powiedziała Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus", podsumowując 10-lecie działalności stowarzyszenia.
2017-01-31 14:21:57
miniaturka

Franciszek u św. Marty: Jezus patrzy na wszystkich, ale na każdego z osobna

- Jeśli wytrwale będziemy wpatrywać się w Jezusa, to zaskoczeni odkryjemy, że On spogląda na każdego z nas z miłością - powiedział papież podczas porannej Mszy św. w Domu św. Marty.
2017-01-31 17:21:32
miniaturka

Papież zadzwonił do chorego kardynała Vlka

Ojciec Święty zadzwonił do ciężko chorego na nowotwór kardynała Miloslava Vlka. Franciszek dzwonił do czeskiego kardynała kilkakrotnie. Ponieważ nie odbierał on telefonu, nagrał mu wiadomość.
2017-01-31 17:53:53
miniaturka

W Quebeku od dawna podsycano wrogość względem religii

Kanadyjczycy nadal są w szoku po niedzielnym zamachu na wspólnotę muzułmanów w Quebeku. „Myśleliśmy, że terroryzm nas nie dotyczy, że do takich zamachów nie dojdzie w naszym słynącym ze spokoju mieście” – powiedział biskup pomocniczy Marc Pelchat.
2017-01-31 18:06:03
miniaturka

Abp Sako: chrześcijanie zapłacą za odrzucenie muzułmanów w USA

– Dekret prezydenta Trumpa o zakazie przyjmowania uchodźców z siedmiu muzułmańskich krajów może się okazać niebezpieczny dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie – ostrzega patriarcha Louis Sako.