Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-31 14:20
RA

Wspomnienie św. Joanny de Valois

W najbliższą sobotę, 4 lutego, siostry z Zakonu Najświętszej Maryi Panny (anuncjatki) zapraszają wiernych do włączenia się we wspólną modlitwę w związku z przypadającym wspomnieniem założycielki zgromadzenia – św. Joanny de Valois.

Liturgiczne wspomnienie św. Joanny de Valois, królowej Francji i fundatorki Zakonu Najświętszej Maryi Panny, przypada właśnie 4 lutego. Dla sióstr anuncjatek jest to dzień odpustu, ale także okazja do spotkania z wiernymi (licheńskimi parafianami oraz pielgrzymami), do rozmowy i bezpośredniego kontaktu.

Centralnym punktem obchodów święta będzie Najświętsza Eucharystia celebrowana o godz. 17.00 przez ks. Eugeniusza Zarzecznego MIC, marianina, wiceprowincjała Zgromadzenia Księży Marianów w Polsce. Po wspólnej modlitwie mniszki tradycyjnie zapraszają wszystkich uczestników liturgii na przygotowany przez siebie słodki poczęstunek.

Siostry z Zakonu Najświętszej Maryi Panny w lesie grąblińskim mieszkają od 2010 roku. Obecnie w klasztorze mieszka sześć sióstr  (cztery Francuski i dwie Polki). Msze św. w dzień powszedni w grąblińskim kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnot Ewangelicznych odprawiane są o godzinie 7.30, w niedzielę natomiast o godzinie 8.00.

Warto dodać, że w tym roku przypada 500. rocznica zatwierdzenia Reguły Zakonu Najświętszej Maryi Panny przez Stolicę Apostolską.  
Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: