Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-31 12:39
archwwa.pl/nazaretanki.edu.pl/mm

Warszawa: dni otwarte w szkołach sióstr nazaretanek

Siostry Nazaretanki zapraszają rodziny na Dni Otwarte do swojej szkoły przy ulicy Czerniakowskiej 137 w Warszawie w sobotę 4 lutego i 1 kwietnia.

Autor/źródło: nazaretanki.edu.pl

Siostry prowadzą żeńskie Liceum oraz otwierają szkołę podstawową z nauczaniem dwujęzycznym z klasami żeńskimi i męskimi. Kandydatki do liceum i klasy VII zapraszamy na godz. 11.00, a dzieci do klasy I na godz. 12.00. Dzień otwarty potrwa do ok. godz. 14.00.


W programie przewidziane jest spotkanie informacyjne z siostrą dyrektor, prezentacja oferty programowej szkoły podstawowej i liceum z klasami ogólnymi i programem matury międzynarodowej.


Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w lekcjach otwartych, pokazach z różnych przedmiotów, zwiedzić szkołę, internat oraz spotkać się i porozmawiać z nauczycielami a także uczennicami szkoły.


Gimnazjum i Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie jest żeńską, prywatną szkołą katolicką, która działa nieprzerwanie od 1919 roku. Jest szkoła, której celem jest wychowanie i nauczanie wspomagające pełny i integralny rozwój osoby w oparciu o wartości chrześcijańskie, tak by uczennice mogły kontynuować naukę w szkołach programowo wyższych i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.

 Od początku istnienia Szkoła łączy tradycję z nowoczesnością. Uczennicom zapewniamy solidne wykształcenie, które owocuje umiejętnością odnajdywania się w szybko zmieniającym się świecie. Nasze absolwentki studiują na renomowanych uczelniach polskich i zagranicznych. Nauczyciele stawiają sobie za cel również pomoc w integralnym kształtowaniu ich osobowości i charakteru. Podstawą tego procesu są - zgodnie z Ewangelią - miłość, prawda i wolność. W tym duchu uczennice przygotowywane są do odczytywania swojej życiowej misji i podejmowania odpowiedzialności za dobro Ojczyzny.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-31 11:17:35
miniaturka

Bp Marek Marczak administratorem archidiecezji łódzkiej

Bp Marek Marczak został wybrany 30 stycznia Administratorem Archidiecezji Łódzkiej. Decyzję podjęło Kolegium Konsultorów Archidiecezji Łódzkiej. Będzie on zarządzał archidiecezją do czasu przejęcia rządów przez nowego arcybiskupa.
2017-01-31 11:55:53
miniaturka

Ks. Krzysztof Grzywocz o rozproszeniach podczas mszy św.

9 lutego w bazylice Mariackiej konferencję na temat rozproszeń podczas mszy św. poprowadzi znawca ducha i natury ludzkiej - ks. dr Krzysztof Grzywocz z Opola. Organizatorzy zapraszają na mszę św. o godz. 18.30, o 19.15 - na wykład w sali przy pl. Mariackim.
2017-01-31 12:28:44
miniaturka

Niemcy: przygotowania 90. rocznicy urodzin Benedykta XVI

Dom w Marktl am Inn, w którym urodził się papież senior Benedykt XVI. w Niedzielę Wielkanocną otworzy swoje podwoje dla zwiedzających. 16 kwietnia bowiem przypada 90. rocznica urodzin papieża Ratzingera.
2017-01-31 14:07:10
miniaturka

Joanna Krupska: chcemy wprowadzić modę na dużą rodzinę

- Chcielibyśmy zachęcić do pozytywnego spojrzenia na dużą rodzinę, która jest nie tylko źródłem obciążenia, ale też wielkiego szczęścia i spełnienia - powiedziała Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus", podsumowując 10-lecie działalności stowarzyszenia.
2017-01-31 14:21:57
miniaturka

Franciszek u św. Marty: Jezus patrzy na wszystkich, ale na każdego z osobna

- Jeśli wytrwale będziemy wpatrywać się w Jezusa, to zaskoczeni odkryjemy, że On spogląda na każdego z nas z miłością - powiedział papież podczas porannej Mszy św. w Domu św. Marty.
2017-01-31 14:23:39
miniaturka

Wspomnienie św. Joanny de Valois

W najbliższą sobotę, 4 lutego, siostry z Zakonu Najświętszej Maryi Panny (anuncjatki) zapraszają wiernych do włączenia się we wspólną modlitwę w związku z przypadającym wspomnieniem założycielki zgromadzenia – św. Joanny de Valois.