Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-31 16:00
archwwa.pl

Warszawa: uroczysta msza w archikatedrze

Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył 2 lutego o godz. 16 uroczystej Mszy św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w koncelebrze z zakonnikami.

Autor/źródło: E.Bartkiewicz/episkopat.pl

Homilię podczas Mszy św. wygłosi o. Kazimierz Synowczyk OFMCap. – gwardian warszawskich kapucynów z klasztoru przy Miodowej.

Po homilii osoby konsekrowane odnowią swoje śluby i przyrzeczenia.

W uroczystej Mszy św. oprócz kapłanów-zakonników wezmą udział również bracia i siostry zakonne, przedstawiciele instytutów świeckich, jak też dziewice i wdowy konsekrowane z Archidiecezji Warszawskiej. Na zakończenie liturgii, głos w ich imieniu zabierze o Sebastian Feret OFM z klasztoru warszawskich bernardynów na Czerniakowie.


O oprawę liturgiczną zatroszczą się klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów z Ołtarzewa pod dyrekcją ks. prof. Dariusza Smolarka SAC.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-30 18:09:05
miniaturka

Papież przyjął biskupów Serbii, Kosowa, Czarnogóry i Macedonii

Ojciec Święty przyjął przybyłych do Rzymu z wizytą ad limina apostolorum biskupów Serbii, Kosowa, Czarnogóry i Macedonii.
2017-01-30 18:38:23
miniaturka

Papież modli się za ofiary zamachu w Quebecku

Papież modli się za ofiary zamachu na muzułmańską aulę modlitewną w Quebeku. Dowiadujemy się o tym z telegramu kondolencyjnego, wystosowanego przez watykański sekretariat stanu.
2017-01-31 09:57:18
miniaturka

Patriarchat moskiewski: Trump powstrzyma ludobójstwo chrześcijan

Rosyjska Cerkiew Prawosławna ma nadzieję, że polityka nowego prezydenta USA doprowadzi do powstrzymania ludobójstwa chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
2017-01-31 10:48:00
miniaturka

Blisko do porozumienia z lefebrystami

Bliskie jest już porozumienie między Stolicą Apostolską, a Bractwem Kapłańskim św. Piusa X – powiedział abp Guido Pozzo. Sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei zaznaczył, że pracuje ona obecnie nad szczegółami formy prawnej przygarnięcia tej grupy tradycjonalistów.
2017-01-31 11:17:35
miniaturka

Bp Marek Marczak administratorem archidiecezji łódzkiej

Bp Marek Marczak został wybrany 30 stycznia Administratorem Archidiecezji Łódzkiej. Decyzję podjęło Kolegium Konsultorów Archidiecezji Łódzkiej. Będzie on zarządzał archidiecezją do czasu przejęcia rządów przez nowego arcybiskupa.
2017-01-31 11:55:53
miniaturka

Ks. Krzysztof Grzywocz o rozproszeniach podczas mszy św.

9 lutego w bazylice Mariackiej konferencję na temat rozproszeń podczas mszy św. poprowadzi znawca ducha i natury ludzkiej - ks. dr Krzysztof Grzywocz z Opola. Organizatorzy zapraszają na mszę św. o godz. 18.30, o 19.15 - na wykład w sali przy pl. Mariackim.