Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-31 09:42
RV/mm

Patriarchat moskiewski: Trump powstrzyma ludobójstwo chrześcijan

Rosyjska Cerkiew Prawosławna ma nadzieję, że polityka nowego prezydenta USA doprowadzi do powstrzymania ludobójstwa chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Autor/źródło: pixabay.com

Pierwsze poczynania Trumpa skomentował metropolita Hilarion Ałfiejew przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego.

Hilarion Ałfiejew jednoznacznie oskarżył dotychczasową politykę Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie, która doprowadziła do rozpadu wielu państw arabskich i ludobójstwa chrześcijan. Jego zdaniem, jeżeli nowy prezydent Donald Trump zajmie się, tak jak obiecał, obroną granic Stanów Zjednoczonych, a nie będzie, jak poprzednie władze amerykańskie, prowadzić na Bliskim Wschodzie polityki – jak się wyraził – „słonia w składzie porcelany”, to jest nadzieja na uspokojenie sytuacji w tym rejonie. Hilarion zapomniał dodać, że pod czujnym okiem  Moskwy.

Metropolita pochwalił Donalda Trumpa za religijny wymiar inauguracji jego prezydentury. Podkreślił, że dla nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych religia nie jest jakimś formalnym dodatkiem, ale traktuje ją poważnie. „Mam nadzieję, że dla nowego prezydenta opieranie się na pomocy Bożej będzie wyznacznikiem jego prezydentury” – dodał Hilarion.

R. Łączny, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-30 17:40:27
miniaturka

Kard. Parolin na Madagaskarze: żyjcie według Słowa Bożego

Dobiega końca 5-dniowa wizyta watykańskiego sekretarza stanu kard. Pietro Parolina na Madagaskarze.
2017-01-30 18:09:05
miniaturka

Papież przyjął biskupów Serbii, Kosowa, Czarnogóry i Macedonii

Ojciec Święty przyjął przybyłych do Rzymu z wizytą ad limina apostolorum biskupów Serbii, Kosowa, Czarnogóry i Macedonii.
2017-01-30 18:38:23
miniaturka

Papież modli się za ofiary zamachu w Quebecku

Papież modli się za ofiary zamachu na muzułmańską aulę modlitewną w Quebeku. Dowiadujemy się o tym z telegramu kondolencyjnego, wystosowanego przez watykański sekretariat stanu.
2017-01-31 10:26:40
miniaturka

Warszawa: uroczysta msza w archikatedrze

Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył 2 lutego o godz. 16 uroczystej Mszy św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w koncelebrze z zakonnikami.
2017-01-31 10:48:00
miniaturka

Blisko do porozumienia z lefebrystami

Bliskie jest już porozumienie między Stolicą Apostolską, a Bractwem Kapłańskim św. Piusa X – powiedział abp Guido Pozzo. Sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei zaznaczył, że pracuje ona obecnie nad szczegółami formy prawnej przygarnięcia tej grupy tradycjonalistów.
2017-01-31 11:17:35
miniaturka

Bp Marek Marczak administratorem archidiecezji łódzkiej

Bp Marek Marczak został wybrany 30 stycznia Administratorem Archidiecezji Łódzkiej. Decyzję podjęło Kolegium Konsultorów Archidiecezji Łódzkiej. Będzie on zarządzał archidiecezją do czasu przejęcia rządów przez nowego arcybiskupa.