Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-30 17:38
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Kard. Parolin na Madagaskarze: żyjcie według Słowa Bożego

Dobiega końca 5-dniowa wizyta watykańskiego sekretarza stanu kard. Pietro Parolina na Madagaskarze.

Autor/źródło: pixabay.com

Centralnym punktem wizyty watykańskiego hierarchy na Madagaskarze była wczorajsza Msza św. z okazji 50-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych miedzy tym krajem i Stolicą Apostolską. Uczestniczyło w niej 80 tys. wiernych, a także najwyższe władze państwowe oraz trzech byłych prezydentów Madagaskaru.

„Wasza ziemia jest bogata w cenne surowce naturalne i będzie was mogła jeszcze bardziej wzbogacić, jeśli będziecie żyli według Słowa Bożego” – powiedział w homilii kard. Pietro Parolin. Wyraził on nadzieję, że jego wizyta będzie zachętą dla wszystkich, by iść drogą wiary pomimo przeszkód i trudności.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-30 16:06:57
miniaturka

Mniej pielgrzymów w Ziemi Świętej i Lourdes, więcej w Rzymie

- Lęk przez terroryzmem i kryzys gospodarczy kładą się cieniem na pielgrzymkach - podkreśla prał. Liberio Andreatta z Opera Romana Pellegrinaggi, agencji pielgrzymkowej diecezji rzymskiej.
2017-01-30 16:18:40
miniaturka

Gewargis III: niech papież zwoła wszystkich wschodnich patriarchów

Zwierzchnik Asyryjskiego Kościoła Wschodu Gewargis III zaproponował, by papież zwołał wszystkich patriarchów i zwierzchników Kościołów wschodnich na spotkanie, na którym omówiliby sytuację na Bliskim Wschodzie, wspólnie się modlili i szukali rozwiązań problemów.
2017-01-30 17:09:59
miniaturka

Papież na Mszy: siłą Kościoła prześladowane wspólnoty lokalne

„Największą siłą dzisiejszego Kościoła są małe, prześladowane wspólnoty lokalne” – powiedział Papież na Mszy w kaplicy Domu św. Marty.
2017-01-30 18:09:05
miniaturka

Papież przyjął biskupów Serbii, Kosowa, Czarnogóry i Macedonii

Ojciec Święty przyjął przybyłych do Rzymu z wizytą ad limina apostolorum biskupów Serbii, Kosowa, Czarnogóry i Macedonii.
2017-01-30 18:38:23
miniaturka

Papież modli się za ofiary zamachu w Quebecku

Papież modli się za ofiary zamachu na muzułmańską aulę modlitewną w Quebeku. Dowiadujemy się o tym z telegramu kondolencyjnego, wystosowanego przez watykański sekretariat stanu.
2017-01-31 09:57:18
miniaturka

Patriarchat moskiewski: Trump powstrzyma ludobójstwo chrześcijan

Rosyjska Cerkiew Prawosławna ma nadzieję, że polityka nowego prezydenta USA doprowadzi do powstrzymania ludobójstwa chrześcijan na Bliskim Wschodzie.