Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-01-30 07:41
jz / RV

Warszawa: Msza św. w intencji osób konsekrowanych

W Warszawie modlono się wczoraj szczególnie w intencji osób konsekrowanych. Liturgii w stołecznej bazylice św. Krzyża, sprawowanej w związku z przypa­dającym 2 lutego Dniem Życia Konsekrowanego, przewodniczył bp Kazimierz Gurda.

Autor/źródło: Mazur, Flickr, CC BY-NC-SA 2.0 | Archiwum

Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego podkreślił, że wspólna modlitwa jest okazją do dziękczynienia za dar życia konsekrowanego.

„Prosimy dzisiaj Pana Boga, aby pobłogosławił wszystkim tym, którzy weszli na drogę życia konsekrowanego. Chcemy Mu dzisiaj podziękować również za wszystkie wspólnoty, które są w naszych parafiach, diecezjach i naszej Ojczyźnie” - mówił bp Gurda.

„Życie konsekrowane należy do samego serca Kościoła” mówił w homilii ojciec Piotr Stasiński, kapucyn.

„Konsekracja życia w Kościele i przez Kościół, która się urzeczywistnia w instytutach zakonnych i świeckich jest po to, by chrześcijanom nieustannie przypominać, że należy świętością odpowiadać na miłość Bożą, rozlaną w naszych sercach” - powiedział o. Stasiński.

W Polsce działała obecnie niemal 180 zakonów i zgromadzeń zakonnych, do których przynależy ponad 32 tys. osób. Ponadto 1300 osób konsekrowanych to członkowie instytutów świeckich.

R. Łączny, KAI /rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: życie konsekrowane, zakony