Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-01-29 07:09
RV/mm

Rio de Janeiro: kurs dla biskupów brazylijskich

Jest to 26. edycja kursu, który rozpoczął się 23 stycznia w Rio de Janeiro. Stało się tradycją, że tamtejsza archidiecezja urządza go podczas trwających obecnie w Brazylii wakacji.

Tematem przewodnim kursu dla biskupów jest „Nowa Ewangelizacja: znaczenie, wyzwania i aplikacja w brazylijskiej rzeczywistości”. W spotkaniu uczestniczą specjaliści, profesorowie znani w świecie, jak też przedstawiciele tutejszego Kościoła.

Wśród ważniejszych prelegentów są obecni przedstawiciele Stolicy Apostolskiej: arcybiskup Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw krzewienia Nowej Ewangelizacji, biskup Miguel Ángel Ayuso Guixot - sekretarz Papieskiej Rady do spraw Dialogu Międzyreligijnego i wiceprefekt Komisji do spraw kontaktów religijnych z muzułmanami, a także miejscowi hierarchowie: kardynał Cláudio Hummes – przewodniczący komisji episkopatu do spraw Amazonii i kardynał Sérgio da Rocha – przewodniczący episkopatu.

Tradycyjne spotkanie biskupów to, czas na studium aktualnej problematyki Kościoła, wspólną modlitwę, oraz pogłębienie więzi braterskiej.

Z. Malczewski TChr, Brazylia / rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: biskupi, ewangelizacja, Brazylia, Rio de Janerio