Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-29 07:09
RV/mm

Rio de Janeiro: kurs dla biskupów brazylijskich

Jest to 26. edycja kursu, który rozpoczął się 23 stycznia w Rio de Janeiro. Stało się tradycją, że tamtejsza archidiecezja urządza go podczas trwających obecnie w Brazylii wakacji.

Tematem przewodnim kursu dla biskupów jest „Nowa Ewangelizacja: znaczenie, wyzwania i aplikacja w brazylijskiej rzeczywistości”. W spotkaniu uczestniczą specjaliści, profesorowie znani w świecie, jak też przedstawiciele tutejszego Kościoła.

Wśród ważniejszych prelegentów są obecni przedstawiciele Stolicy Apostolskiej: arcybiskup Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw krzewienia Nowej Ewangelizacji, biskup Miguel Ángel Ayuso Guixot - sekretarz Papieskiej Rady do spraw Dialogu Międzyreligijnego i wiceprefekt Komisji do spraw kontaktów religijnych z muzułmanami, a także miejscowi hierarchowie: kardynał Cláudio Hummes – przewodniczący komisji episkopatu do spraw Amazonii i kardynał Sérgio da Rocha – przewodniczący episkopatu.

Tradycyjne spotkanie biskupów to, czas na studium aktualnej problematyki Kościoła, wspólną modlitwę, oraz pogłębienie więzi braterskiej.

Z. Malczewski TChr, Brazylia / rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-28 17:47:26
miniaturka

Meksyk: reakcje Kościoła na mur proponowany przez prezydenta USA

„Wyrażamy ból i odrzucamy koncepcję budowania tego muru” – oświadczyła Konferencja Episkopatu Meksyku w związku z planami nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.
2017-01-28 18:29:18
miniaturka

Włochy: pomoc migrantom - 1000 osób uratowanych

Tylko wczoraj włoska Straż Przybrzeżna uratowała ok. 1000 osób, które przepłynęły na sześciu gumowych pontonach i trzech rozsypujących się łodziach z drewna. Zgromadzenie Ubogich Sióstr od Świętych Stygmatów św. Franciszka z Asyżu przyjmie 150 uchodźców.
2017-01-28 18:42:57
miniaturka

Poparcie papieża dla amerykańskiego Marszu dla życia

Papież wyraził nadzieję, że wydarzenie to z tak licznym udziałem Amerykanów przyczyni się do mobilizacji sumień w obronie życia.
2017-01-29 07:33:48
miniaturka

USA: przywódcy religijni przeciw polityce migracyjnej Trumpa

Narasta opór zwierzchników religijnych wobec polityki imigracyjnej nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.
2017-01-29 07:51:19
miniaturka

Bp Ryś po ingresie: kluczem jest poznawać Chrystusa

"Nowy metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski wskazuje jednoznacznie, że kluczem jest poznawać Chrystusa" - powiedział po uroczystościach krakowski biskup pomocniczy Grzegorz Ryś.
2017-01-29 08:26:07
miniaturka

Kenia: atakuje się chrześcijan, by skłócić ich z muzułmanami

"Kenijczycy są ofiarami ataków terrorystycznych, dokonywanych przez islamskich ekstremistów, którzy wzięli na cel przede wszystkim chrześcijan” – powiedział ordynariusz diecezji Embu w Kenii.