Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-26 14:07
Waldemar Wesołowski

W Legnicy rusza Szkoła Animatorów Misyjnych

W Legnicy już wkrótce ruszy Diecezjalna Szkoła Animatorów Misyjnych. Rozpoczęły się zapisy chętnych.

Autor/źródło: pixabay

- Pierwsze spotkanie zaplanowano na 24-26 lutego, mówi ks. Bogdan Michalski, odpowiedzialny za referat misyjny w diecezji legnickiej.

Celem szkoły jest przygotowanie kandydatów do prowadzenia animacji misyjnej na terenie diecezji z uwzględnieniem umiejętności: prowadzenia szkolnych i parafialnych ognisk (grup) misyjnych dzieci, młodzieży i dorosłych; prowadzenia animacji misyjnej poprzez środki masowego przekazu (popularyzacja właściwego obrazu działalności misyjnej w artykułach prasowych i programach radiowych); udziału w ewangelizacji parafialnej i pozaparafialnej (np. teatr ewangelizacyjny).


- Zakres nauczania obejmuje tematy z biblistyki, eklezjologii i misjologii. Tematy są przedstawiane w formie wykładów i warsztatów. Wykłady maja doprowadzić uczestnika szkoły do właściwego rozumienia misji Kościoła w oparciu o nauczanie Soboru Watykańskiego II i nauczanie papieskie. Warsztaty wprowadzają w umiejętność zastosowania sprawdzonych sposobów prowadzenia animacji misyjnej. Oprócz podania wiedzy teoretycznej i wdrożenia w umiejętności praktyczne SAM formuje duchowość misyjną. Ona jest podstawą animacji misyjnej. SAM obejmuje również udział we mszy św. i wspólnych modlitwach, przez co przyjmuje charakter rekolekcji czy dni skupienia – podkreśla ks. Michalski.


W ciągu dwóch lat, tyle bowiem będą trwały spotkania, każdy uczestnik przejdzie cztery stopnie, wchodząc coraz bardziej w duchowość misyjną.


- W Diecezjalnej Szkole Animatorów Misyjnych mogą brać udział osoby dorosłe, zaangażowane w życie Kościoła, pragnące prowadzić animację misyjna na terenie diecezji. Ze względu na to, że animator misyjny prowadzi animację pod kierunkiem proboszcza parafii, na terenie której działa i jest współpracownikiem Dekanalnego Referenta ds. Misji do udziału w SAM jest wymagane skierowanie przez proboszcza lub wspomnianego referenta – zaznacza ks. Michalski.


Jak dodaje ks. Michalski: - Pierwsze spotkanie SAM odbędzie się w dniach 24-26 lutego w Legnicy, w budynku rekolekcyjnym Wyższego Seminarium Duchownego. Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w SAM powinny się zgłosić do 15 lutego do referatu misyjnego legnickiej kurii biskupiej (misje@diecezja.legnica.pl)


ksww


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-26 13:48:58
miniaturka

Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

25 stycznia w Legnicy, w ewangelickiej świątyni pw. Maryi Panny, odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, kończące Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.
2017-01-26 13:49:05
miniaturka

Patriarcha Sako: przygotowujemy powrót chrześcijan do Mosulu

Iraccy chrześcijanie przygotowują się na powrót do Mosulu. Wciąż jeszcze trwa wyzwalanie go spod panowania Państwa Islamskiego.
2017-01-26 14:00:08
miniaturka

Włochy: rękopisy św. Jana XXIII dostępne w internecie

Fundacja Papieża Jana XXIII rozpoczęła digitalizację rękopisów i maszynopisów swego patrona. 11448 dokumentów, w tym wiele dotychczas niepublikowanych, znajdzie się w archiwum on line na stronie internetowej Fundacji.
2017-01-26 14:52:23
miniaturka

Przyjaciółka zamordowanej wolontariuszki: Helenka kochała ludzi

Kochała ludzi. Miała chroniczny niedobór snu, bo zawsze wybierała bycie wśród ludzi. Zamiast odpoczywać, robiła miliony rzeczy - wspomina zamordowaną w Boliwii Helenę Kmieć Magdalena Kaczor, specjalistka ds. promocji i fundrisingu WMS i przyjaciółka misjonarki.
2017-01-26 15:07:55
miniaturka

Papieska solidarność z ofiarami pożarów w Chile

Papież Franciszek wyraził solidarność z ofiarami potężnych pożarów szalejących od tygodnia w Chile. Zaapelował o niesienie im jak najskuteczniejszej pomocy i zapewnił, że modli się za wszystkich dotkniętych tragedią.
2017-01-26 15:38:28
miniaturka

Hiszpania: Real Madryt usuwa krzyż z herbu

50 milionów euro - tyle zarobi Real Madryt na usunięciu krzyża wieńczącego herb klubu na jego produktach sprzedawanych w sześciu krajach arabskich. Oficjalnie decyzja motywowana jest szacunkiem dla „wrażliwości kulturowej” mieszkańców państw znad Zatoki Perskiej.