Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-01-26 13:49
KAI/mm

Włochy: rękopisy św. Jana XXIII dostępne w internecie

Fundacja Papieża Jana XXIII rozpoczęła digitalizację rękopisów i maszynopisów swego patrona. 11448 dokumentów, w tym wiele dotychczas niepublikowanych, znajdzie się w archiwum on line na stronie internetowej Fundacji.

Autor/źródło: Wkimedia Commons

Pierwsze rękopisy są tam już dostępne. Pochodzą z 1901 r., gdy Angelo Giuseppe Roncalli był studentem w Rzymie. Są to notatki z jego zeszytów, zatytułowanych „Ad omnia”.


Aby uzyskać do nich dostęp, należy jedynie wypełnić formularz na stronie internetowej http:// www.fondazionepapagiovannixxiii.it/archivo/archivio-online.


W następnej kolejności dostępna będzie cyfrowa wersja setek stron „Dziennika duszy”, uznawanego za duchowe arcydzieło Jana XXIII.


W ostatnich latach Fundacja dokonała inwentaryzacji i skatalogowania materiałów archiwalnych. Były to tysiące stron, zawierających dzienniki duchowe, zeszyty z przemówieniami i homiliami, rozkłady zajęć, różnorodne notatki i korespondencję, pozwalające poznać życie i dzieło Angelo Roncallego - Jana XXIII. Obecnie rozpoczęto ich digitalizację, która obejmie także fotografie oraz materiały audio i wideo.

pb (KAI/ecodibergamo.it/fondazionepapagiovannixxiii.it) / Bergamo


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Włochy, Jan XXIII, rękopisy