Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-01-26 11:00
archwwa.pl/mm

Włącz się w program "Rodzina rodzinie" - to takie proste

Każda osoba może wesprzeć rodziny syryjskie i libańskie, które cierpią z powodu zagrożenia wojennego. Organizatorem programu pomocy jest Caritas Polska.

Autor/źródło: caritas.pl

„Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować” – powiedział papież Franciszek, dlatego Caritas poprzez program „Rodzina Rodzinie” obejmuje wsparciem konkretne rodziny poszkodowane w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii.

Pomaga:

1. Potrzebującym Syryjczykom w Aleppo w Syrii

2. Uchodźcom z Syrii w Libanie

3. Ubogim Libańczykom dotkniętym kryzysem uchodźczym


Jak można pomóc?


Każde środowisko, wspólnota czy dowolna osoba może wesprzeć rodziny syryjskie i libańskie za pośrednictwem strony internetowej www.rodzinarodzinie.caritas.pl W sekcji RODZINY OCZEKUJĄCE NA WSPARCIE przedstawione są dwie rodziny:


  •     pierwszą rodzinę można wesprzeć przekazując dowolną, stałą kwotę przez okres sześciu miesięcy, włączając się do zbiórki wraz z innymi darczyńcami. Koło wykresu informuje, ile środków potrzeba do objęcia tej rodziny systematyczną pomocą, każdy z darczyńców przekazuje ich dowolną część. Opcja ta dedykowana jest darczyńcom indywidualnym.
  •     drugą rodzinę można objąć pomocą całościową zostając jej patronem przez 6 miesięcy, pokrywając w całości potrzebny jej budżet. Opcja ta dedykowana jest parafiom, wspólnotom, instytucjom.

Po wyborze rodziny należy wypełnić deklarację pomocy finansowej zobowiązującą do przekazywania konkretnych kwot przez okres 6 miesięcy. Do godziny czasu po wypełnieniu ankiety na wskazany w deklaracji mail przyjdzie korespondencja informująca o sposobie finansowania wybranej rodziny.


Oprócz zobowiązania do wsparcia wybranej rodziny przez okres 6 miesięcy można wykonać Gest Solidarności – czyli dokonać jednorazowej wpłaty w dowolnej wysokości. Wpłata ta zostanie przeznaczona na uzupełnienie brakujących środków dla rodzin lub objęcie pomocą kolejnych poszkodowanych.


Na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl znajdują się dwie listy rodzin: oczekujące na wsparcie oraz wspierane. Można przeczytać ich krótki opis, zobaczyć zdjęcia oraz poznać skalę potrzeb.


W dolnej części strony znajduje się sekcja darczyńców, w której możemy zobaczyć listę osób indywidualnych i instytucjonalnych tworzących wspólnotę darczyńców.


 

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Syria, Caritas, pomoc, Program "Rodzina rodzinie"