Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-24 18:12
RV/mm

Kraków: pogrzeb ks. Mieczysława Malińskiego

W kościele sióstr wizytek w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. Mieczysława Malińskiego. Kaznodzieja, pisarz i publicysta, przyjaciel Jana Pawła II zmarł 15 stycznia w wieku 93 lat.

Autor/źródło: Dreamstime

Liturgii, w której uczestniczyły tłumy wiernych, w tym Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta Andrzeja Dudy, przewodniczył bp Tadeusz Pieronek. 

W homilii bp Grzegorz Ryś podkreślił, że ks. Maliński posługiwał Słowem Bożym jako kapłan, publicysta oraz pisarz, a o Bogu mówił ludziom prosto i zwyczajnie, czyli tak, jak trzeba. „Dziś natomiast wypełnia on ostatnie, paschalne zadanie powierzone mu przez Pana. Ze śmierci przeszedł bowiem do życia i jest w rękach Boga” – podkreślił krakowski biskup pomocniczy.

Ks. Mieczysław Maliński został pochowany na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie.

R. Łączny, KAI

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-24 17:15:47
miniaturka

Papież u św. Marty: bądźmy autentyczni w relacjach z Bogiem

„Panu Bogu podoba się, kiedy się na Niego złościmy, bo wtedy jesteśmy autentyczni” – to słowa papieża z homilii wygłoszonej w kaplicy Domu św. Marty.
2017-01-24 17:26:00
miniaturka

Papiescy wysłannicy odwiedzili Aleppo

Papiescy wysłannicy odwiedzili umęczone Aleppo. Była to pierwsza wizyta przedstawicieli Stolicy Apostolskiej od momentu zakończenia oblężenia tego syryjskiego miasta.
2017-01-24 18:07:22
miniaturka

Kard. Angelo Bagnasco o potrzebie solidarności

Dramatyczna sytuacja dotkniętych trzęsieniem ziemi mieszkańców środkowych Włoch, przyszłość rodziny, ubożenie społeczeństwa oraz kwestia ochrony życia. To główne tematy podjęte na rozpoczęcie sesji plenarnej włoskiej konferencji biskupów przez kard. Bagnasco.
2017-01-25 07:21:04
miniaturka

ŚDM w Panamie również dla niekatolików

Światowe Dni Młodzieży w Panamie będą miały doniosłe znacznie dla całej Ameryki Środkowej – uważa kard. Kevin Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.
2017-01-25 07:37:30
miniaturka

Europa: biskupi UE o zdrowiu psychicznym na Starym Kontynencie

Zaburzenia umysłowe i samobójstwa są przyczyną ogromnego cierpienia jednostek, rodzin i społeczności; wywierają też wpływ na system opieki społecznej, ochrony zdrowia, edukacji i gospodarki w Europie.
2017-01-25 07:53:39
miniaturka

Po spotkaniu Franciszka z Cyrylem dialog przyspieszył

Spotkanie Papieża z Patriarchą Cyrylem na Kubie było wydarzeniem przełomowym w relacjach Stolicy Apostolskiej ze słowiańskimi Cerkwiami prawosławnymi.