Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-24 13:26
BP KEP/mm

Kościół na Kubie – nadzieja i ewangelizacja

Ks. prał. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM i ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA spotkali się z kubańskimi biskupami, nuncjuszem apostolskim w tym kraju oraz polskimi misjonarzami.

Autor/źródło: PDM

Pasterze Kościoła na Kubie podkreślali, iż patrzą z nadzieją w przyszłość, mimo, że nie brakuje trudności w codziennej pracy duszpasterskiej. Do największych należą problemy z transportem, brak dostępu do środków masowego przekazu czy niewielka liczba miejscowych seminarzystów.

Biskupi z Kuby dziękowali również Kościołowi w Polsce za zainteresowanie, pomoc duchową i personalną. Z dużym uznaniem mówili o pracy i postawie polskich misjonarzy oraz współpracy z PDM w naszym kraju. Ta współpraca będzie kontynuowana – w marcu, na zaproszenie Konferencji Episkopatu Polski przybędą do naszego kraju przewodniczący episkopatu Kuby ks. abp Dionisio Guillermo García Ibáñez, metropolita Santiago de Kuba i biskup diecezji Santa Clara ks. bp Marcelo Arturo González Amador. Jak sami zaznaczyli chcą podziękować za współpracę i zaprosić do pracy ewangelizacyjnej kolejnych kapłanów i osoby konsekrowane z Polski. Na Jasnej Górze i w Krakowie-Łagiewnikach pragną też modlić się za cały naród kubański.


PDM

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-24 11:38:18
miniaturka

USA: Trump przywrócił zakaz finansowania organizacji promujących aborcję zagranicą

Donald Trump przywrócił zakaz finansowania zagranicznych aborcji z funduszy federalnych. Wprowadzony on został w 1984 r. przez Ronalda Reagana. Obowiązywał, gdy rządzili prezydenci republikanie, znoszono go, gdy rządzili demokraci. Poprzednio zniósł go w 2009 r. Barack Obama.
2017-01-24 12:35:43
miniaturka

Kalendarz papieskich ceremonii w lutym i marcu

2 lutego Ojciec Święty spotka się z zakonnicami i zakonnikami, a w dniach 5-10 marca uda się ze swymi współpracownikami na doroczne rekolekcje.
2017-01-24 13:10:03
miniaturka

Franciszek do ludzi mediów: fakty naznaczone logiką dobrej nowiny

– Musimy przerwać błędne koło niepokoju i spiralę lęku, będące owocem nawyku koncentrowania uwagi na „złych wiadomościach” – pisze papież Franciszek w Orędziu na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
2017-01-24 14:30:51
miniaturka

Bp Tomasik: ślub może odbyć się w inny dzień niż sobota

O zasadach przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa dyskutowali dzisiaj księża diecezji radomskiej w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Uczestniczyło w nim ok. 200 księży proboszczów.
2017-01-24 17:15:47
miniaturka

Papież u św. Marty: bądźmy autentyczni w relacjach z Bogiem

„Panu Bogu podoba się, kiedy się na Niego złościmy, bo wtedy jesteśmy autentyczni” – to słowa papieża z homilii wygłoszonej w kaplicy Domu św. Marty.
2017-01-24 17:26:00
miniaturka

Papiescy wysłannicy odwiedzili Aleppo

Papiescy wysłannicy odwiedzili umęczone Aleppo. Była to pierwsza wizyta przedstawicieli Stolicy Apostolskiej od momentu zakończenia oblężenia tego syryjskiego miasta.