Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-01-24 10:03
KAI/mm

Abp. Jędraszewski jest już w Krakowie

W poniedziałek wieczorem do Domu Arcybiskupów Krakowskich przybył nowy metropolita archidiecezji krakowskiej. Swój pobyt przy Franciszkańskiej 3 abp Marek Jędraszewski rozpoczął od chwili cichej modlitwy w biskupiej kaplicy.

Autor/źródło: M.Mazur/episkopat.pl

Jak poinformował rzecznik archidiecezji krakowskiej, ks. Piotr Studnicki, abp. Jędraszewski spotkał się też w sali Okna Papieskiego z pracownikami kurii. Metropolitę powitał biskup pomocniczy Jan Szkodoń, który życzył hierarsze, by czuł się w Krakowie jak u siebie.


"Arcybiskup był wyraźnie wzruszony. W krótkim przemówieniu podziękował za serdeczne przywitanie oraz udzielił zebranym błogosławieństwa" - opisał ks. Studnicki. Dodał, że w ciągu najbliższych dni metropolita zajmie się rozpakowywaniem książek i rzeczy osobistych oraz przygotowaniem do sobotniej uroczystości objęcia przez niego diecezji.


Już jutro abp. Jędraszewski spotka się oficjalnie z władzami - prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim, wojewodą małopolskim Józefem Pilchem i marszałkiem województwa Jackiem Krupą. Na środę zaplanowane jest spotkanie z biskupami pomocniczymi oraz konferencja prasowa, w której nowy metropolita weźmie udział wspólnie z kard. Stanisławem Dziwiszem.


Kanoniczne objęcie urzędu metropolity oraz ingres do katedry wawelskiej będzie mieć miejsce w najbliższą sobotę o godz. 11:00. Następnego dnia nowy metropolita krakowski będzie przewodniczył porannej Mszy św. dla chorych w kaplicy klasztornej w Łagiewnikach. Później poprzez łącza telewizyjne wystąpi w programie "Między ziemią a niebem". W niedzielę popołudniu weźmie także udział w zakończeniu krakowskiego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

luk / Kraków


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kraków, abp Jędraszewski, ingres