Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-23 22:56
S.Wiśniewski

Gliwice: Biskup przyjął młodzież Polonii ze Wschodu

W poniedziałek 23 stycznia w siedzibie Kurii Diecezjalnej w Gliwicach gościł chór szkolny Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie wraz z dyrektorką szkoły.

bp Kopiec wraz z gośćmi
Autor/źródło: ks.sw

Kolegium Św. Stanisława Kostki to szkoła dla młodzieży polonijnej, której przodkowie znaleźli się kiedyś poza granicami kraju, zwykle nie z własnej woli, ale w wyniku zmiany granic lub wywózek na Wschód. W Kolegium młodzież, dzięki wsparciu wielu życzliwych ludzi może zdobywać wykształcenie, zdać maturę, a później pójść na wymarzone studia.

Na Śląsku chór młodzieży szkolnej przebywa z kilkudniową wizytą. W niedzielę chór wystąpił w gliwickiej katedrze. Ich wizytę i koncertowanie objął swoim patronatem biskup gliwicki Jan Kopiec. W podziękowaniu młodzież wraz z nauczycielami chciała się spotkać z księdzem biskupem.

Chór wykonał dla biskupa kolędę po ukraińsku i polsku, a następnie kilka piosenek mówiących o przywiązaniu do Ojczyzny. Później było wspólne spotkanie przy stole, gdzie młodzież chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami i rodzinna historią. Na zakończenie biskup otrzymał w prezencie m.in. płytę z utworami w wykonaniu szkolnego chóru.

W czwartek młodzież będzie uczestniczyć w Katowicach w spotkaniu na temat działalności liceum i Fundacji Dla Polonii.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-23 17:39:30
miniaturka

Paryż: Marsz dla życia coraz młodszy

Z roku na rok zmienia się oblicze paryskiego Marszu dla Życia. Staje się ono coraz młodsze – konstatują francuskie media po wczorajszej demonstracji.
2017-01-23 18:10:30
miniaturka
play

Papież w Domu św. Marty: pozwólmy Bogu przebaczać

Pozwólmy, aby Bóg nam przebaczał, nie zamykajmy przed Nim naszych serc – takie wezwanie Papież skierował do wiernych w kazaniu wygłoszonym w kaplicy Domu św. Marty.
2017-01-23 18:38:46
miniaturka

Łotwa: nowy żeński klasztor ewangelicko-luterański

Na Łotwie powstaje żeński klasztor. Może zaskakiwać fakt, że chodzi tu o placówkę należącą do Kościoła ewangelicko-luterańskiego. Miejsce to ma ma być też swego rodzaju celem pielgrzymek.
2017-01-24 09:11:24
miniaturka

15 LAT RADIA NADZIEJA

Już dziś (24.01) wieczorem w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży (woj.podlaskim) odbędzie się uroczysta Gala Radia Nadzieja. Podczas niej zostanie podsumowane 15 lat pracy całego zespołu.Nie zabraknie chwil refleksji nad jakże ważną misją społeczną tego medium pełnioną na rzecz lokalnych mieszkańców oraz uśmiechu.
2017-01-24 09:48:25
miniaturka

10. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego

W 10. rocznicę śmierci Ryszarda Kapuścińskiego, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy i reportażystów w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie odprawiono mszę św. Przewodniczył jej o. Tomasz Dostatni, dominikanin.
2017-01-24 10:07:13
miniaturka

Abp. Jędraszewski jest już w Krakowie

W poniedziałek wieczorem do Domu Arcybiskupów Krakowskich przybył nowy metropolita archidiecezji krakowskiej. Swój pobyt przy Franciszkańskiej 3 abp Marek Jędraszewski rozpoczął od chwili cichej modlitwy w biskupiej kaplicy.