Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-23 17:36
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Paryż: Marsz dla życia coraz młodszy

Z roku na rok zmienia się oblicze paryskiego Marszu dla Życia. Staje się ono coraz młodsze – konstatują francuskie media po wczorajszej demonstracji.

Autor/źródło: pixabay.com

Wczoraj w Paryżu już po raz jedenasty odbył się Marsz dla Życia. Wzięło w nim udział 50 tys. osób. W ubiegłym roku nie doszedł on do skutku ze względów bezpieczeństwa. Zbyt wielkie było bowiem zagrożenie terroryzmem.

Organizatorzy Marszu potwierdzają naturalną wymianę pokoleń zarówno wśród uczestników tego wydarzenia, jak i w postaci nowych organizacji, które udzielają mu poparcia. „Pomaga w tym sama demografia. Środowiska pro-life mają po prostu więcej dzieci niż zwolennicy aborcji” – podkreśla Jean-Marie Le Méné, prezes Fundacji Jérôme-Lejeune.

Na ożywienie tegorocznego Marszu miało też wpływ powodzenie wielkich demonstracji w obronie rodziny Manif pour tous, które przed dwoma laty gromadziły w Paryżu milionowe tłumy.

Kontekst tegorocznego Marszu był wyjątkowy ze względu na projekt restrykcyjnego prawa, który w tym tygodniu będzie głosowany w parlamencie. Pod karą 2 lat więzienia zakazuje ono publikowania w internecie treści, które mogłyby odwieść kobietę od aborcji.

Specjalne pozdrowienie dla uczestników Marszu przesłał za pośrednictwem nuncjusza we Francji Papież Franciszek. Zapewnił on przy tej okazji, że Kościół nie zrezygnuje z obrony życia.


kb/ rv, la croix

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-23 15:26:16
miniaturka

Meksykański biskup: mur Trumpa nie powstrzyma migracji

Mur, który chce postawić prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump na granicy z Meksykiem nie powstrzyma migracji, choć ją znacznie utrudni - powiedział bp Felipe Arizmendi Esquivel.
2017-01-23 16:14:34
miniaturka

Papież do walczących z mafią: diabeł wchodzi przez kieszeń

"Społeczeństwo potrzebuje uzdrowienia z korupcji, z nielegalnej sprzedaży narkotyków i broni" - powiedział papież do 40-osobowej grupy przedstawicieli włoskiej prokuratury generalnej zajmujących się walką ze zorganizowaną przestępczością i terroryzmem.
2017-01-23 17:11:49
miniaturka

Kard. Duka: świat się budzi, odrzuca mainstreamowe idelogie

W ostatnich kilku latach świat się budzi i zaczyna odrzucać mainstreamowe ideologie. Nie zawsze się to udaje, nie zawsze jest to rozważne, ale w tym kierunku trzeba prowadzić młodych ludzi – uważa kard. Dominik Duka.
2017-01-23 18:10:30
miniaturka
play

Papież w Domu św. Marty: pozwólmy Bogu przebaczać

Pozwólmy, aby Bóg nam przebaczał, nie zamykajmy przed Nim naszych serc – takie wezwanie Papież skierował do wiernych w kazaniu wygłoszonym w kaplicy Domu św. Marty.
2017-01-23 18:38:46
miniaturka

Łotwa: nowy żeński klasztor ewangelicko-luterański

Na Łotwie powstaje żeński klasztor. Może zaskakiwać fakt, że chodzi tu o placówkę należącą do Kościoła ewangelicko-luterańskiego. Miejsce to ma ma być też swego rodzaju celem pielgrzymek.
2017-01-23 23:05:48
miniaturka

Gliwice: Biskup przyjął młodzież Polonii ze Wschodu

W poniedziałek 23 stycznia w siedzibie Kurii Diecezjalnej w Gliwicach gościł chór szkolny Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie wraz z dyrektorką szkoły.