Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-23 10:57
www.opusdei.pl/mm

Rzym: rozpoczęto wybory nowego prałata Opus Dei

21 stycznia 2017 r. w Rzymie rozpoczął się proces wyboru i nominacji nowego prałata Opus Dei na miejsce zmarłego 12 grudnia ub.r. bp. Javiera Echevarríi. Procedura wyboru zostanie zakończona nominacją nowego prałata przez Ojca Świętego.

Autor/źródło: www.opusdei.pl

Pierwszy dzień rozpoczęto Mszą św. do Ducha Świętego w kościele prałackim pw. NMP Królowej Pokoju, aby Jego natchnieniu oddać prace tych dni.


Podczas swojej homilii wikariusz pomocniczy prałatury, Mons. Fernando Ocáriz, wytłumaczył, iż rozpoczyna się nowa stronica historii Opus Dei. Duch Święty jest jej pierwszym protagonistą: On napełnia miłością i radością nasze serca”.


Równocześnie – kontynuował – „prosimy Ducha Świętego, aby towarzyszył nowemu Ojcu tak, by ten prowadził Dzieło w pełnej wierności Kościołowi i duchowi, którego przekazał nam św. Josemaria”.


W Asesorii każda z członkiń wyraziła swoją propozycję podając nazwisko jednego czy kilku księży elektorów, których uważa za najbardziej odpowiednich do urzędu prałata.


W jednym z ostatnich wywiadów Isabel Sánchez (Sekretarz Centralna tej Rady) powiedziała: „Nie mam wątpliwości, że nowa Asesoria Centralna będzie czynić wszystko, co jest możliwe by iść jego śladami i wspierać go. Ponadto, będzie radością pracować, idąc za Papieżem Franciszkiem i razem z tyloma innymi instytucjami Kościoła, by głosić orędzie ewangeliczne w każdym środowisku, wspólnie żyjąc ze wszystkimi, z szacunkiem, z zapałem służenia, uczciwą pracą”.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-23 09:58:39
miniaturka

Charytatywny przegląd kolęd

Prawie 500 osób wzięło udział w „Spotkaniu z kolędą”, które odbyło się 22 stycznia w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze.
2017-01-23 10:04:42
miniaturka

Zakopane: kard. Nycz wśród kibiców na Wielkiej Krokwi

Kamil Stoch stanął na najwyższym miejscu na podium. Puchar wręczył mu prezydent RP Andrzej Duda. Zawody na Wielkiej Krokwi oglądał także metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
2017-01-23 10:47:58
miniaturka

Msza św. w 4. rocznicę śmierci kard. Józefa Glempa

Msza zostanie odprawiona w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie 23 stycznia o godz. 19.00. Wezmą w niej udział m.in. przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich działających w Archidiecezji Warszawskiej.
2017-01-23 11:21:46
miniaturka

Francuskie artystki uczciły św. Hildegardę z Bingen

Trzy francuskie artystki zaprezentowały w Paryżu spektakl oparty na tekstach i pieśniach niemieckiej świętej. Ich zamiarem było zachęcenie widzów do refleksji nad miejscem człowieka w przyrodzie i kosmosie.
2017-01-23 11:34:49
miniaturka

XII. KORTOWSKI MINI-KONWERT GIER TOWARZYSKICH GAMEGRINDER ZA NAMI

W sobotę (21.01.) odbyło się kolejne coroczne spotkanie miłośników różnych gier począwszy na planszówkach, a skończywszy na karcianych. Z roku na rok jest ich coraz więcej.
2017-01-23 12:03:52
miniaturka

OD DZISIAJ MNÓSTWO ATRAKCJI DLA DZIECI W KOLNEŃSKIM OŚRODKU KULTURY I SPORTU

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych przez dzieci z województwa podlaskiego Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu przygotował bogatą ofertę. Organizatorzy mają nadzieję,że w ten sposób najmłodsi spędzą miło i aktywnie swój wolny czas.