Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-23 10:57
www.opusdei.pl/mm

Rzym: rozpoczęto wybory nowego prałata Opus Dei

21 stycznia 2017 r. w Rzymie rozpoczął się proces wyboru i nominacji nowego prałata Opus Dei na miejsce zmarłego 12 grudnia ub.r. bp. Javiera Echevarríi. Procedura wyboru zostanie zakończona nominacją nowego prałata przez Ojca Świętego.

Autor/źródło: www.opusdei.pl

Pierwszy dzień rozpoczęto Mszą św. do Ducha Świętego w kościele prałackim pw. NMP Królowej Pokoju, aby Jego natchnieniu oddać prace tych dni.


Podczas swojej homilii wikariusz pomocniczy prałatury, Mons. Fernando Ocáriz, wytłumaczył, iż rozpoczyna się nowa stronica historii Opus Dei. Duch Święty jest jej pierwszym protagonistą: On napełnia miłością i radością nasze serca”.


Równocześnie – kontynuował – „prosimy Ducha Świętego, aby towarzyszył nowemu Ojcu tak, by ten prowadził Dzieło w pełnej wierności Kościołowi i duchowi, którego przekazał nam św. Josemaria”.


W Asesorii każda z członkiń wyraziła swoją propozycję podając nazwisko jednego czy kilku księży elektorów, których uważa za najbardziej odpowiednich do urzędu prałata.


W jednym z ostatnich wywiadów Isabel Sánchez (Sekretarz Centralna tej Rady) powiedziała: „Nie mam wątpliwości, że nowa Asesoria Centralna będzie czynić wszystko, co jest możliwe by iść jego śladami i wspierać go. Ponadto, będzie radością pracować, idąc za Papieżem Franciszkiem i razem z tyloma innymi instytucjami Kościoła, by głosić orędzie ewangeliczne w każdym środowisku, wspólnie żyjąc ze wszystkimi, z szacunkiem, z zapałem służenia, uczciwą pracą”.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Rzym, Opus Dei