Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-23 09:56
eb

Charytatywny przegląd kolęd

Prawie 500 osób wzięło udział w „Spotkaniu z kolędą”, które odbyło się 22 stycznia w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze.

Prawie 500 osób wzięło udział w „Spotkaniu z kolędą”, które odbyło się 22 stycznia w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze. Impreza, już po raz dziesiąty, zorganizowana została z inicjatywy parafialnego chóru „Canticum Novum”, oprócz którego wystąpiły chóry i zespoły z okolicznych parafii. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i kosze słodyczy.  

„Spotkanie z kolędą” miało charakter koncertu charytatywnego na rehabilitację Mikołaja Janeczko, który urodził się w 2010 roku z poważnymi wadami wszystkich czterech kończyn. Od samego początku pozostaje pod szczególną opieką parafialnego chóru. Informacje o Mikołaju można znaleźć na stronie: www.mikolajek.jupe.pl.

„W kościele najważniejszy jest Bóg, obecny w Najświętszym Sakramencie, jednak kościoła nie ma także bez kapłana i wspólnoty wiernych, a trudno ją sobie wyobrazić bez muzyki i śpiewu, a w tym okresie bez kolęd, które są nie tylko nastrojowe, ale przybliżają nam tajemnicę Bożego Narodzenia” – powiedział witając gości proboszcz parafii ks. Eugeniusz Burzyk.

Na koniec wszystkie chóry i zespoły wspólnie z wiernymi odśpiewały kolędę „Bóg się rodzi”, a proboszcz udzielił błogosławieństwa.

Zdjęcie: Jerzy Zajda

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-01-22 18:36:20
miniaturka

Powstaje pierwsza we Francji kaplica na stadionie

Klub sportowy Olympique Lyon zamierza na swoim nowym stadionie Parc OL otworzyć kaplicę dostępną dla wyznawców trzech religii monoteistycznych
2017-01-22 20:47:04
miniaturka

Bp Janiak: uczeń Chrystusa winien być człowiekiem jedności

- Każdy uczeń Chrystusa winien być człowiekiem jedności, scalenia, a nie dzielenia, rozbijania, intryg - mówił bp Edward Janiak podczas spotkania noworocznego z mieszkańcami Jarocina. Biskup kaliski przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Marcina w Jarocinie.
2017-01-22 21:35:31
miniaturka

Balik dla dzieci w lutogniewskiej parafii

Karnawał to nie tylko czas bali, biesiad dla dorosłych, ale i dla dzieci. Bo one też chcą radosną zabawą chwalić Boga..
2017-01-23 10:04:42
miniaturka

Zakopane: kard. Nycz wśród kibiców na Wielkiej Krokwi

Kamil Stoch stanął na najwyższym miejscu na podium. Puchar wręczył mu prezydent RP Andrzej Duda. Zawody na Wielkiej Krokwi oglądał także metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
2017-01-23 10:47:58
miniaturka

Msza św. w 4. rocznicę śmierci kard. Józefa Glempa

Msza zostanie odprawiona w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie 23 stycznia o godz. 19.00. Wezmą w niej udział m.in. przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich działających w Archidiecezji Warszawskiej.
2017-01-23 11:02:12
miniaturka

Rzym: rozpoczęto wybory nowego prałata Opus Dei

21 stycznia 2017 r. w Rzymie rozpoczął się proces wyboru i nominacji nowego prałata Opus Dei na miejsce zmarłego 12 grudnia ub.r. bp. Javiera Echevarríi. Procedura wyboru zostanie zakończona nominacją nowego prałata przez Ojca Świętego.