Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-21 17:26
Anna Bajon / KAI

Włochy: kolejny cud pod śniegiem

Dziś spod śniegu udało się wydobyć kolejne cztery osoby, co okrzyknięto prawdziwym cudem; w piątek uratowano kobietę i czworo dzieci. W sumie udało się już ocalić 11 osób.

Autor/źródło: pixabay

Papież Franciszek na bieżąco informowany jest o wynikach akcji ratowniczej prowadzonej już trzecią dobę przy zmiecionym przez lawinę hotelu w Rigopiano we włoskich Apeninach.

Niestety pod gruzami zasypanego śniegiem hotelu znajduje się jeszcze ok. 20 ofiar, które jednak nie dają oznak życia. Dotąd pracujący bez wytchnienia ratownicy odnaleźli cztery ciała. Lekarze podkreślają, że ocaleni żyją dzięki ciepłym ubraniom, które uchroniły ich przed zbytnim wychłodzeniem.

Jednocześnie kontynuowana jest pomoc dla ofiar kolejnego trzęsienia ziemi, które w środę nawiedziło środkowe Włochy i spowodowało tę tragiczną lawinę. Chodzi głównie o dotarcie do gospodarstw – odciętych od świata z powodu srogiej zimy i pozbawionych energii elektrycznej – oraz o zapewnienie wsparcia mieszkającym tam osobom starszym i chorym. Mowa jest m.in. o dostarczaniu żywności i leków. Przez sieć swych wolontariuszy aktywnie włącza się w to miejscowa Caritas. Często jedynym środkiem pozwalającym na dotarcie do potrzebujących są narty i rakiety śnieżne.

RV / Rigopiano

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-01-21 13:47:51
miniaturka

Kard. Dziwisz: będę się starał nadal służyć

"Będę się starał nadal służyć. Służyć naszej archidiecezji wedle sił i możliwości przewidzianych prawem kościelnym" - powiedział dziś w Sanktuarium św. Jana Pawła II kard. Stanisław Dziwisz.
2017-01-21 16:35:16
miniaturka
play

W Rzymie trwa Msza św. z okazji 800-lecia dominikanów

Papież Franciszek przewodniczy celebracji Eucharystii z okazji zamknięcia jubileuszu 800-lecia zatwierdzenia Zakonu Kaznodziejskiego – Dominikanów.
2017-01-21 17:13:28
miniaturka

Nowy Targ: 2 tys. dzieci i młodzieży na Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza, Misyjna Droga Kolędników ulicami miasta, wspólne tańce i kuchnia misjonarza - 21 stycznia w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu odbyło się Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych.
2017-01-21 17:34:21
miniaturka

Abp Jędraszewski: Bogu niech będą dzięki za błogosławiony łódzki czas

„Dziękuję dziś wszystkim, których Pan Bóg postawił przez te ponad cztery lata na mojej pasterskiej drodze w archidiecezji łódzkiej, i z którymi razem dane mi było głosić zwycięską Ewangelię Pana naszego Jezusa Chrystusa” – powiedział dziś abp Marek Jędraszewski.
2017-01-21 17:46:00
miniaturka

Papież do dominikanów: biada wspólnocie, która utraci swój smak

O konieczności dawania jasnego i wyrazistego świadectwa w świecie naznaczonym pokusą subiektywistycznego relatywizmu oraz kultury „użyj i wyrzuć” mówił Ojciec Święty do dominikanów i dominikanek.
2017-01-21 18:38:23
miniaturka

Papież do trybunału Roty Rzymskiej: wiara a małżeństwo

Relacja między wiarą a małżeństwem była tematem dorocznej audiencji papieskiej dla Roty Rzymskiej. Z okazji inauguracji roku sądowego Ojciec Święty spotkał się z tym trybunałem Stolicy Apostolskiej, zajmującym się sprawami małżeńskimi.